Олександр Богомол: Про працевлаштування в міліцію через фінансову призму забудьте!

За три місяці Україна має бути з новою поліцією. Як ці реорганізаційні процеси відбуватимуться на Тернопіллі, про це розповів керівник обласного управління внутрішніх справ Олександр Богомол.

Олександре Миколайовичу, закон підписаний, що далі?

– Хочу зазначити, ще до офіційного підписання президентом закону «Про національну поліцію» і в МВС, і в управліннях проводилася ґрунтовна робота щодо створення, так би мовити, фундаменту для імплементації нового закону. Буду говорити конкретно за Тернопільщину.

Відколи очолив обласне управління, найперша вимога до підлеглих – пам’ятати, що всі ми працюємо для людей. Відкрито, прозоро, ефективно. Попередив –  від якості роботи, професійності залежатиме перспектива й надалі служити в органах внутрішніх справ, а відтак – в поліції.

Ефективне реагування на звернення громадян – ще один дієвий крок. Задля цього модернізували службу 102. Після особистого ознайомлення з роботою патрульної поліції в Києві було прийняте рішення збільшити штат підрозділу вдвічі.

Наступний крок, який зробили для того, аби вчитися працювати по-новому – створили  групи швидкого реагування. Так звана поліція по-тернопільськи з новим підходом до роботи –  максимально за короткий термін прибувати на виклики громадян.  На сьогодні в Тернополі ефективно діє п’ять груп швидкого реагування. Гадаю, до моменту створення патрульної поліції збільшимо їх чисельність. Зоною обслуговування ГШР будуть обласний центр та Тернопільський район.

Використання засобів відеоспостереження – ще одне запровадження задля ефективного реагування на повідомлення про скоєні злочини. Сьогодні в області використовується понад 200 камер відеоспостереження з мережевим доступом з чергових частин управління та міськрайвідділів, що дає змогу використовувати зафіксовану відеоінформацію під час розслідування.

До слова, всі ці здійснені кроки на шляху до реформування, а також очікувані результати від їх впровадження були викладені в програмі «Поліція Тернопілля», яку під час особистої зустрічі я  передав міністру МВС АрсенуАвакову.

–  В кадровому плані теж відбулися зміни. Чого ще очікувати?

–  Відбулося скорочення штату, зокрема, за рахунок ліквідації управління боротьби з організованою злочинністю,  переполовинення служби боротьби з економічною злочинністю. Також ліквідовано підрозділи, які виконували дублюючі функції. Проте своїх обіцянок працевлаштувати тих, хто сумлінно і професійно виконував свою роботу, я дотримав. За рахунок реорганізації інших підрозділів,  наявних вакантних посад, ті люди, котрі відповідально ставилися до своїх професійних обов’язків,  залишилися. Щодо кількісного наповнення поліції, теж, звичайно, будуть обмеження. МВС ставить пріоритет на якість роботи за, відповідно, вищу зарплатню, яка реальна за умови зменшення кількості штату. Але і в цій ситуації хочу заспокоїти особовий склад – ті, хто працював, а не відсиджував службу, залишаться. Тим більше, що загалом маємо некомплект понад триста п’ятдесят вакансій, тому ще й за рахунок цього зробимо менш болісним перехід до зменшення кількості особового складу. Проте наголошую, головна вимога переходу на службу в поліцію – не наявність посади, а конкретні результати роботи. За працевлаштування через «фінансову призму» або лобіювання інтересів через «сильних світу цього» забудьте назавжди! Будь-яка спроба «дати» чи «взяти» – і дорога до поліції закрита.  Не за це наш народ стільки терпить, бореться, проливає кров!

–  Коли пілотує проект національної патрульної служби на Тернопільщині?

–  За попередньою інформацією, з вересня ми будемо набирати кандидатів до патрульної поліції. Вимоги і критерії, гадаю, повторювати не варто, адже про них стільки говорилося і писалося, що ті, хто задався ціллю бути лицем нової патрульної поліції, достеменно їх знають. Хочу зазначити, що якогось упередженого ставлення до кандидатів  з числа міліціонерів не буде, єдине, аби репутація не було заплямована і людина довела свою готовність викладатися на повну. Тому кажу своїм підлеглим – маєте бажання – дійте. Час, аби привести до  порядку і знання законодавства і фізичну форму, у вас є.  Бо, до слова,  зарплата патрульних стартуватиме від восьми тисяч гривень. Такого матеріального забезпечення на початках не буде в інших поліцейських підрозділах.

Водночас хочу зазначити, що з власної ініціативи за рахунок внутрішніх резервів – у зв’язку з некомплектом – ми вже сьогодні пропорційно розділити кошти для підвищення  зарплат та адресної допомоги нашим співробітникам.

 

–  Яка процедура переходу міліції у поліцію.

– З дня опублікування закону «Про національну поліцію» всі працівники міліції вважаються попередженими про скорочення. Дев’яносто днів триватиме процедура переходу в поліцію. Як саме? Гадаю, найближчим часом отримаємо роз’яснення з МВС. Але на  цей час ніхто не звільняє нас від професійних обов’язків. Згідно закону ми зобов’язані виконувати покладені на нас функції.

За місяць повинен бути створений штатний розпис працівників поліції, і вже тоді конкретно можна буде говорити про служби, посади, розатестаціюокремих підрозділів. Допоки офіційної інформації немає, фантазувати не варто.

– «Дуже легко щось презентувати, але дуже важко зберегти відповідність високій планці очікувань людей від поліції» – це слова Президента України Петра Порошенка, під час підписання в присутності представників патрульної поліції закону «Про національну поліцію». Розчарування боїмося усі. Тому сподіваємося, що і тернопільська і українська поліція загалом стане по-справжньому новою.

 

– Я переконаний у цьому.

Автор: galas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *