Тернопільських вояків оперативного резерву збирають на навчання

З вересня на Тернопіллі оголошують збори усіх військовозобов’язаних громадян, які мають бойовий досвід і внесені до списку оперативного резерву.

IMG_0334

У домівки бувалих у зоні АТО вояків, а також інших військовозобов’язаних Тернопілля знову надходять повістки.

Але військове керівництво Тернопільщини наголошує, знову служити в АТО нікого заставляти не будуть.

Так як вояки оперативного резерву, упродовж 10-ти днів, проходитимуть навчання у частинах Львова та Львівської області, Володимир-Волинського у Волинській області.

Перша відправка з Тернополя відбудеться уже 3 вересня. А під час збору резервістів не відправлятимуть в АТО, а зобов’яжуть відновити професійні знання, отримані в бою.

Такі збори резервістів час від часу проводитимуть і надалі, допоки і справді Президент України оголосить 7 хвилю часткової мобілізації.

«Це проводиться щоб підтримати фахову підготовку військовослужбовців, які приймали участь у бойових діях, щоб в разі необхідності, оголошення мобілізації, можна було доукомплектовувати підрозділи. На сьогоднішній день мобілізації немає і її не передбачається», – наголосив обласний військовий комісар Тернопілля Володимир Катинський.

Проведення таких зборів передбачають зміни, які ще торік Президент України вніс у положення про службу у військовому резерві Збройних Сил.

Як розповіли в обласному військовому комісаріаті Тернопільщини, в особливий період до оперативного резерву ЗСУ в першу чергу відносять військовослужбовців, звільнених зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації.

Проте, розповідає військове керівництво області, у резерв не братимуть усіх, хто отримав бойовий досвід приміром в АТО.

Адже ці військовозобов’язані повинні відповідати професійно-психологічним характеристикам і мати придатний стан здоров’я до служби у військовому резерві.

Резервістам обіцяють оплатити дорогу до навчальних частин, виплачуватимуть добові. Також у відповідності до військових звань, резервістам щорічно виплачуватимуть грошову винагороду.

Світлана ВАСИЛИШИН

 

Автор: galas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *