Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Сина закатували за синьо-жовту стрічку”. Зворушлива зустріч із мамою юного Героя

У Бережанському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із матір’ю Народного Героя України Степана Чубенка пані Сталіною. Її сина закатували в липні 2014-го на Донеччині за проукраїнську позицію.

“Кожен присутній був вражений силою матері, котра ще й досі перебуває в тісному зв’язку з сином – Народним Героєм України Степаном Чубенко.
Це той 16-річний хлопчина з Краматорська, котрого окупанти закатували за синьо-жовту стрічку, – йдеться в дописі на сторінці Бережанського краєзнавчого музею.
Степан ріс звичайнісіньким хлопчаком – веселим, жартівливим, спортивним та кмітливим. Ріс у російськомовному середовищі, але українські гени проявлялися потроху – з піснями, котрі часто звучали в його домівці, з книгами, котрі звідкись з’являлися в хлопчака. Любив історію та записувати свої думки.

Мати розповідала про Степанових друзів, демонструвала його презентації та розповідала про звичні хлопчакові пустощі. Вона сказала, що саме він допоміг їй осягнути історію України. Склалось враження, що син оберігав її від своєї дорослості. Він щиро та безкорисливо любив Україну, і навіть, коли довелось обирати, то зробив вибір не на свою користь.
Вдячність матері Сталіні Чубенко за щирі розповіді, за бажання поділитись відчуттями про постійну присутність сина Героя поруч, про бажання вести розмову українською мовою, про усвідомлення, що Україна прекрасна країна, незважаючи на складні умови в яких зараз перебуває. Книжки за донати та щире спілкування – таким було завершення зустрічі”.

Вважався зниклим безвісти: Ангелом повертається Анатолій Карп з Тернопільщини

Мер Чорткова розповів деталі провадження та вірить правильність своїх дій (ВІДЕО)