Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

40 днів ринку землі: скільки гектарів купили на Тернопіллі? (інфографіка)

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на сьогодні укладено 5552 угоди в рамках ринку землі.  Подали заяви для отримання доступу до  Державного земельного кадастру 4608 нотаріуси. Всього заяв – 5167, із них погоджено 4510, в черзі на розгляд – 61, відмову отримали 596. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі. 

Щодо Тернопілля, то наразі в області зафіксовано 86 правочинів, а загальна площа земель — 101,9 га. Це менше 1% від загального обсягу в країні, і наша область “пасе задніх” щодо цих процесів, адже загальний обсяг орних земель Тернопілля — близько 850 000 гектарів. Лідирують же Полтавщина і Харківщина — на двох у цих областях зареєстровано правочинів на понад 2500 га землі.

Довідково:

1 липня Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

“Його забило”: загадкова історія зниклого 17 років тому 15-річного Юрія з Тернопільщини вразила всю Україну (ВІДЕО)

Епідзонування України: на Тернопільщині “зеленій” зоні не відповідають два показники, – МОЗ