Як у Тернополі будуть вчитися діти в умовах адаптивного карантину

Діти підуть до школи 1 вересня, а форму навчання обиратимуть в залежності від рівня захворюваності.


У міському виконкомі активно готуються до початку навчального процесу. Зокрема проводяться ремонтні роботи в школах. Створюються умови, щоб учні мали змогу дотримуватися особистої гігієни для запобігання поширенню коронавірусу.
Планово навчання має початися у звичному режимі. Рекомендовано за можливості проводити більше часу на повітрі, регулярно провітрювати класи, а також проводити вологе прибирання.
Уряд розглядає кілька варіантів запуску освітнього процесу.
• Варіант перший – низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.
• Варіант другий – високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується дистанційно.
• Варіант третій – середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни. В останньому варіанті розглядають можливість навчання дітей у дві зміни.
Третій варіант розглядають, як найбільш вірогідний. Однак він вимагає вирішення питання коригування бюджету освітньої галузі на загальноукраїнському рівні. Зокрема йдеться про забезпечення оплати освітянам в умовах фактичного зростання навантаження. Адже, якщо, наприклад, діти будуть навчатися у дві зміни, то зросте кількість годин роботи вчителів. Ці години мали б оплачуватися з державного бюджету.
Досі уряд регулярно затримував державну субвенцію для місцевих бюджетів. Тернопіль був одним з небагатьох міст в Україні, де завдяки позиції міського голови Сергія Надала, освітянам виплачували зарплати у повній мірі.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *