Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як обрати якісне вино: п’ять порад для тернополян (відео)

Новорічно-різдвяні свята на носі. А це означає, що треба вибрати гарні та якісні спиртні напої

Надмірне споживання алкоголю, звісно, шкодить здоров’ю. Однак, як стверджують лікарі, в помірних дозах келих сухого вина навіть корисний. Алкогольні напої вважаються продуктами, які найчастіше підробляють. Відпочити з подругами за келихом вина або випити з друзями пляшку пива – такі розваги по душі багатьом українцям. Однак як обрати якісний алкогольний напій, який не нашкодить здоров’ю?

1. Кількість нагород на пляшці не завжди вказує на якість. Будь-який виробник алкогольних напоїв може купити собі нагороду. Найкращі сомельє країни стверджують, що все залежить від кількості грошей, тому отримати нагороду – це не є проблемою.

Крім того, не варто орієнтуватися на дизайн пляшки. Заглиблене дно у вині роблять для зручного транспортування або для регулювання тиску в пляшці.

2. Коркова закрутка – це лише данина традиції. Австралійські вчені провели цікаве дослідження, закоркувавши вино різними пропками. Результати вийшли різними і довели, що металеві закрутки не гірші за коркові.

3. Купуйте вина із одного сорту винограду. Купажне вино іноземного виробництва часто містить у собі кілька сортів винограду. Таке вино краще не купувати, адже виробники можуть замінити більш дорогий виноград на звичайний дешевий. Крім того, варто звертати увагу на роки виготовлення алкогольного напою.

4. Уникати купівлі вина з високим вмістом цукру. В основному жінки надають перевагу солодким винам, однак експерти радять вибирати сухі вина, що вважаються натуральнішими. Десертні вина українського виробництва можуть зробити з виноградного жмиху – вторинної сировини, а також додавати глюкозний сироп або виноградний сік і лимону кислоту.

5. Щоб не боліла голова, обирайте вино без або з меншою кількістю діоксиду сірки. Сульфіти, діоксид сірки – це дозволений консервант, який є майже у всьому недорогому (до 100 грн) вині. Його додають, щоб вино не скисло і не зіпсувалося на полиці.

Більшість людей орієнтується на упаковку алкогольних напоїв, корок, кількість нагород, заглиблення дна. Тепер ми зрозуміли, що такі орієнтири виявилися міфами. Прислухайтесь до порад експерта Олексія Душки і обирайте якісне та смачне вино.

На Тернопільщині діють квартирні злодії

У Тернополі відбувся забіг Дідів Морозів (відео)