На Тернопільщині прозвітували про боротьбу з перевантаженими фурами на дорогах

З початку року з перевізників стягнуто до бюджету понад 100 тисяч гривень. Про це повідомили у прес-службі прокуратури у Тернопільській області.

Прокуратурою області та Тернопільською місцевою прокуратурою впродовж цього року подано до суду сім позовів в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.
Встановлено, що суб’єктами господарювання здійснювалось перевезення вантажу по території Тернопільської та інших областей з перевищенням нормативно допустимих параметрів ваги без отримання відповідного дозволу на такий рух. З метою відновлення руйнації доріг, до якої призводить перевезення таких вантажів, законодавством передбачено стягнення з перевізників плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.
Однак, вказану плату суб’єкти господарювання добровільно до Державного бюджету України не внесли, що і слугувало підставою для звернення прокуратури до суду.
Постановами окружних адміністративних судів позовні вимоги прокуратури задоволено і з суб’єктів господарювання в дохід Державного бюджету України стягнуто більш ніж 100 тисяч гривень.
Нагадаємо, що в серпні цього року фахівці Укртрансбезпекі на одному з пунктів зважування виписали перевізнику рекордний штраф у розмірі 45 526 євро. Про те чи сплатив перевізник штраф і які наслідки для нього настали за цим випадком наразі невідомо.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *