День оновлення товару у секонд-хенді прирівнюється до свята. З самого ранку тернополяни уже чекають під дверима на відкриття магазину, щоб добряче затоваритися.
У чергах чутно, що люди нарікають на неякісні ринкові речі. А ось на секонд-хенді можна знайти хороший брендовий одяг за доступними цінами. Щоправда потрібний розмір є не завжди. Найважче, як стверджують покупці, підібрати штани, найлегше – футболки.
Тернополянин Тарас Хоменко досить часто навідується до секонд-хенду. Зазвичай, щоб купити одяг для дітей.
– Одяг, особливо у день оновлення, дуже якісний, чистий, не зношений, – пояснює чоловік. – А що особливо приємно, ціни не кусаються. Я впевнений, що річ хороша. На базар піду, там такої точно не знайду. Іноді купуємо речі на ринку, іноді в секондах, іноді їздимо до Польщі. Зазвичай в секонді можна знайти гарні дитячі куртки та якісне взуття.
Продавці уживаного товару кажуть, що є такі покупці, з якими вони вже навіть знайомі. Часто відкладають для них речі, щоб ті наступного дня купили дешевше. Часто хороший дешевий товар стараються викупити перекупники.
– Весь той натовп людей у перший день завозу товару – це перекупники, – пояснює власник трьохповерхового магазину секонду. – Саме вони роблять таку “двіжуху” зранку. Це переважно студенти. Молодці, я їх підтримую, бо це краще, ніж тинятися вулицями без діла. Я помітив, що вони купують речі на вагу. Знаю, що згодом вони обробляють їх: перуть, прасують. А потім перепродують дорожче.
Власник магазину пояснив, чому останнім часом у секонд-хендах утворюється такий “бум”.
– Ви ж розумієте, що тут запросто можна знайти брендові речі, – пояснює чоловік. – На першому поверсі у мене тут саме такий одяг. Тут і Mango, і Zara, і H&M. Люди, які розуміються у моді та якісних речах, знають, що потрібно йти саме сюди. До того ж криза в Україні просто не залишає вибору цінителям брендових речей. Ось купити зараз фірмові чоловічі джинси – мінімум 2500-3000. Тут такі ж можна “вирвати” за 70-100 гривень.
Про якість ринкових речей чоловік воліє навіть не говорити. Мовляв, одяг там неприємно брати до рук, а одягати – тим більше.
Кожен тернополянин “міряє свій гаманець” і вирішує, коли і де краще закупитися: у перший день завозу чи в останній, у секондах із фіксованими цінами чи з товаром на вагу.
– Іноді людям потрібні речі для брудних робіт: по дому або для дачі, – пояснює власник. – Тоді нам не варто йти у дорогі відділи, всі йдуть щось підібрати собі “на вагу”.
Чоловік вважає, що люди, які одягаються в секондах, виглядають більш модними. Адже саме тут можна знайти вінтажний одяг, який відрізняється від того, що носить кожен другий. Виходить, що секонд робить людей індивідуальними.
– Люди, що купують уживані речі, мають більше одягу, ніж ті, що купують його в дорогих магазинах, – розповідає чоловік. – Така дівчина може одягати кожен день іншу річ, а тернополянки, які купили одні дорогі джинси, тільки в них і ходять щодня.
Одна із покупців каже, що не заходила до секонд-хенду уже 3 роки. Жінка шкодує, що пропустила цей період, адже зараз очі розбігаються від різноманіття вибору.
Лікар-дерматовенеролог вищої категорії Галина Мілян розповідає про загрози, які несуть собою уживані речі.
– Існує висока ймовірність зараження шкірними захворюваннями, – пояснює лікар. – А саме: короста, висівкоподібний лишай та багато інших. До того ж засоби, якими обробляють цей одяг, можуть стати алергенами для певної категорії людей.
Медик радить після покупки таких речей одразу їх випрати, гарно прополоскати і випрасувати. Все це робити потрібно із вивороту, пише “20 хвилин”.