Жителі приміських сіл обурені рішенням міськради встановити для них обмеження

У мережі викликало серйозне обговорення і суспільне обурення рішення Тернопільської міської ради про міжбюджетні трансферти, а якщо точніше то про те, щоб тепер органи місцевого самоврядування здійснювали оплату медичних та освітніх послуг за мешканців, які проживають за межами Тернополя, але тут лікуються та навчаються. 

Ні керівники об’єднаних територіальних громад, ні сільські голови, а тим більше місцеві мешканці не розуміють, чим зумовлене таке рішення і переймаються, що будучи платниками податків до міського бюджету, адже багато, хто із наближених сіл, працює у Тернополі, повинні будуть платити за лікування або навчання своїх дітей у тернопільських школах та садочках кошти з власної кишені.

Аби з’ясувати, чим зумовлене таке рішення, «Галас» звернувся до керівника Відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міської ради Катерини Калуш.

– На сесії міської ради депутати прийняли важливе рішення про взаємовідносини з територіальними громадами, а також з іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг, – зазначила вона. – Це рішення спрямоване, зокрема, на мешканців населених пунктів, які межують з Тернополем. Ми вже маємо добру практику з Байковецькою об’єднаною територіальною громадою, адже на початку року вона заключила угоду з міською радою про міжбюджетний трансферт і тепер фінансує послуги, які надаються в медичних і освітніх закладах Тернополя жителям їх населеного пункту, за рахунок бюджету їхньої громади. Відповідно це також може зробити будь-яка інша об’єднана територіальна громада, сільська рада.

Як пояснили у Відділі зв’язків з громадськістю, загалом це рішення жодним чином не спрямоване на те, щоб батьки з власної кишені платили додаткові кошти за навчання, харчування та лікування своїх дітей чи за себе. Йдеться про те, щоб простимулювати об’єднанні громади або районну раду, у випадку, коли населений пункт не входить до жодної із територіальних громад, оформити ці міжбюджетні трансферти, позаяк вони всі з державного бюджету отримують необхідні кошти пропорційно до кількості населення.

– Фахівці міської ради підрахували, що ми не можемо за кошти міського бюджету утримувати соціальні видатки на людей, які проживають у населених пунктах і мають свої власні бюджети, – каже Катерина Калуш. –  Адже це дуже значна сума. Так, за розрахунками, витрати на освітні послуги в гривнях у місяць за одного учня становлять: дошкільні навчальні заклади – 1215 гривень, позашкільні заклади – 329 гривень, ПТУ – 1690 гривень, дитячі юнацькі спортивні школи – 711 гривень. Медичні послуги за ліжко-день у стаціонарі – 329 гривень, денний стаціонар – 71,9 гривень, перебування в пологовому будинку – 741 гривень, за відвідування лікаря поліклініки вузької спеціалізації – 43,2 гривень, лікаря первинної медико-санітарної допомоги – 35,6 гривень, лікаря стомат-поліклініки – 43 гривні. У випадку підписання міжбюджетних трансфертів, за ці заощаджені кошти можна буде зробити капітальний ремонт не одного двору, можна облаштувати сквери, бульвари чи інші об’єкти благоустрою, тому, власне депутати міської ради на сесії підтримали дане рішення.

Галина ТИХА

-

This website uses cookies.