Комісія незалежних фахівців у галузі тваринництва відвідала Тернопільщину з ініціативи керівництва Аграрної партії України. Метою візиту стала перевірка фактів у деяких публікаціях про компанію «Агропродсервіс».
За словами доктора сільськогосподарських наук Національного інституту ресурсів та природокористування України Андрія Геті, як і в будь-якому підприємстві такого рівня є певні свої виробничі нюанси, але в цілому комісія вважає, що ті об’єкти, які вона відвідала, відповідають тим вимогам, що існують в Україні.
Фахівці вважають, що компанія стала заручником непродуманої політики держави щодо своєї власності. Ось уже два роки поспіль із державної казни не виділяють ані копійки для забезпечення діяльності – єдиного в області державного підприємства з утилізації тваринних решток – ветсанзаводу. Наразі він не може працювати.
Директор Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод» Василь Лопушак каже: «Нам повинна йти дотація за те, що ми знешкоджуємо трупи тварин». А поки держава мовчить, надія підприємства – на оборотні кошти від діяльності, яку призупинили на рівні обласної влади .
«Така ферма надавала понад 40 робочих місць із середньою заробітною платою на шість тисяч гривень», – проінформував присутніх генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський.
Як відомо, Тернопільська область є лідером із виробництва свинини в Україні, а у компанії «Агропродсервіс» знаходиться четверта частина усього поголів’я цих тварин в області. Директор підприємства пояснює, що вони зараз уважно вивчають технології та уже впроваджують такі вимоги до ферм, які діють у Європі щодо безпеки людей.
«І діти там бігають, просто поряд із тваринами. А якщо є тварина, значить і є відходи життєдіяльності, і вноситься вони на ці ж поля, і є цей самий запах, бо свині німецькі, данські чи інші по-іншому не пахнуть, як українські», – запевняє директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран.
За висновками комісії, підприємство робить усе, щоб його діяльність відповідала екологічним нормам та була соціально-орієнтованою.
Економіст-міжнародник Сергій Іващук роз’яснює соціальну складову роботи «Агропродсервісу»: «Для прикладу, кожен учасник АТО одноразово отримує 5 тисяч гривень, якщо є членом родини пайовика. І це до того великого пакету соціальної підтримки учасників АТО, який є на підприємстві. А інвестиції тільки в розвиток територій складають близько 7 мільйонів гривень. Це тільки розвиток сільських територій. Я виїхав у близько 10 населених пунктів і на основі споглядання і опитування простих людей як пайовиків підприємства, так і на основі статистичних даних, економічного аналізу прийшов до висновку, що сьогодні підприємство із його показниками, з його соціальною діяльністю є одним із флагманів не тільки Тернопільської області, а й в Україні».
This website uses cookies.