Аж семеро суддів на Тернопільщині мають намір розпрощатись із суддівськими мантіями.
Так, Вища рада юстиції «дала добро» у відповідь на заяву про відставку судді Тернопільського міськрайонного суду Берегуляку Федору Григоровичу. Пан Берегуляк деякий час був заступником голови Тернопільського міськрайонного суду. Суддя вів кримінальні справи, окремі з них були – гучними. Приміром, суддя Берегуляк вів справу затриманого на хабарній справі, розміром 217 тис. грн, заступника міського голови Володимира Камінського – останній уклав угоду з прокуратурою, і справа завершилась для нього штрафом у 25 тис. грн. Вів справу затриманих у 2013 біля «Молока» двох правоохоронців та податківця.
З давніших справ – вів справу підприємця Валерія Борисова, засновника «Алігатора», якого звинуватили у вимаганні грошей, погрозах та заволодінні чужим майном. Його рідня ж вважала, що мала місце звичайна рейдерська атака.
Дала Вища рада добро і на заяву Буячок Любові Іванівни, що хоче піти з посади судді Лановецького районного суду, Зембри Євгена Йосиповича – хоче звільнитись з посади судді Кременецького районного суду. Вноситиме подання Рада і про звільнення Ігнатової Галини Володимирівни – з посади судді Підгаєцького районного суду, Козяр Людмили Василівни – з посади судді Гусятинського районного суду, Кренцеля Михайла Івановича – з посади судді Козівського районного суду. Останній, до слова, засвітився у хабарній справі. Так, у лютому 2016 детективи НАБУ спільно з Нацполіцією викрили його під час отримання неправомірної вигоди у розмірі понад 54 тисячі гривень. На той час він обіймав посаду голови суду.
Подаватиме Вища рада юстиції і подання про звільнення у зв’язку із поданням заяви про відставку Могачевської Віри Йосипівни. Жінка звільниться з посади судді Підволочиського районного суду.
До слова, 30 вересня одночасно зі змінами до Конституції України щодо правосуддя набирає чинності нова редакція Закону «Про судоустрій і статус суддів». Судову систему очікують зміни. Згідно з новоприйнятим законом, всіх суддів призначатимуть на конкурсній основі. Конкурс буде проводити Вища кваліфікаційна комісія суддів. А допомагати їй оцінювати професійну етичність та доброчесність кандидата буде Громадська рада доброчесності. До останньої ввійдуть правозахисники, науковці, адвокати та журналісти.
This website uses cookies.