В обласній раді вимагають скасувати рішення, які помагали приймати “кнопкодави”

Схоже, депутати Тернопільської обласної ради унаслідували не зовсім законний та порядний приклад колег із Верховної Ради. На останньому засіданні представники «Самопомочі» зафіксували випадки голосування картками депутатів, яких не було в залі.

У результаті фракція звернулася до голови облради з проханням вжити заходів до порушників та скасувати результати голосування.

Вимагають скасувати рішення

У картковий скандал вляпалися дві фракції обласної ради – «Батьківщина» та «Радикальна партія Олега Ляшка». Якщо з першою ситуація більш-менш зрозуміла, то стосовно другої є багато запитань.

– На даному засіданні було зафіксовано голосування сторонніми особами за депутатів, які на той час були відсутні у залі. Зокрема, за депутата Ігоря Мерену голосував працівник апарату Тернопільської обласної ради Теодозій Кухарський. Припускаємо, що останній здійснив 71(!) результативне голосування карткою Мерени. Крім того, в залі не було депутата Тернопільської обласної ради Івана Навольського, але його картка результативно проголосувала дев’ять(!) разів. Отже, незважаючи на відсутність згаданих депутатів, їхні голоси були віддані за ряд рішень, які розглядалися Тернопільською обласною радою, – йдеться у зверненні фракції «Самопоміч».

Сесія обласної ради розглядала кілька принципових для «Батьківщини» питань. Тож для «тимошенківців», які не можуть похизуватися стійкою підтримкою жодної із фракцій, важливим був кожен голос.

У порядку денному пленарного засідання було кілька питань, які особисто лобіював заступник голови облради Василь Деревляний, – стверджує голова фракції «Самопоміч» Віталій Фидрин. Серед них: надання дозволу на приватизацію кімнат у гуртожитку на вул. Б. Лепкого (приміщення музичного училища ім. С. Крушельницької), питання передачі цілісних майнових комплексів котелень КП «Тернопільтеплокомуненерго» Теребовлянській міській раді. За останній проект проголосувало 43 депутатb, з них «за» – 34 голоси, в тому числі голоси Івана Навольського та Ігоря Мерени. Тобто якби ці голоси не були зараховані, то рішення не було б не прийнято.

Цю ситуацію депутати розглядають у двох площинах. Перша стосується дисциплінарної відповідальності за такі дії. Інша – скасування результатів голосування, оскільки воно відбулося з порушеннями.

– Так як відбулися порушення чинного законодавства, просимо вжити заходів щодо припинення порушень законності, ні в якому випадку не підписувати рішення по згаданому питанню у зв‘язку з його неприйняттям та вчинити всі необхідні дії, щоб повернутися до розгляду проекту рішення №243 «Про відмову Теребовлянській міській раді у передачі цілісних майнових комплексів котелень КП «Тернопільтеплокомуненерго» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області до комунальної власності територіальної громади міста Теребовлі». Крім того, просимо негайно прийняти кадрові рішення щодо працівника (-ів) виконавчого апарату Тернопільської обласної ради, причетного (-их) до вищенаведених фактів, та дати правову оцінку його (їхнім) діям. А у разі необхідності і звернутися до правоохоронних органів з заявою про порушення чинного законодавства та вимогою провести відповідну перевірку дій посадових осіб, що вчинили правопорушення, – йдеться у зверненні «Самопомочі».

Питання вивчатимуть юристи

Менш зрозумілою видається ситуація з голосуванням «ляшківців». Депутата Навольського у сесійному залі справді не було. Але і його картка була при ньому. Це пан Іван підтвердив телефоном журналістам «Номер один». Тож як вона могла голосувати у сесійній залі, не відомо.

Якщо депутат у день сесії загубив або забув картку для голосування, він може скористатися резервною. Її обранцю видають на руки лише після певної процедури. «Номер один» звернулася в апарат обласної ради, аби з’ясувати, хто у день сесії брав запасні картки. Виявляється, таких депутатів було аж троє: два представники ВО «Свобода» та один – «Народного контролю». «Ляшківці» таких карток не брали.

Як пояснили в обласній раді, резервна картка видається лише особисто депутату під розписку та після пред’явлення документа, що засвідчує особу.

Пролити світло на ситуацію, ми попросили голову фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» Богдана Яциковського. На запитання, як у залі могла голосувати картка його однопартійця, яка була при ньому, пан Богдан відповів, що про це краще запитати в апараті обласної ради. Мовляв, очевидно, там стався збій у технічному процесі.

– Також варто переглянути результати голосування. Є відеофіксація, думаю, у цій ситуації розберуться, – зазначив Богдан Яциковський.

У кулуарах ради припускають, що фракція могла зробити дублікати карток. Однак її голова цю інформацію заперечує.

– Ми таким не займаємось. Працюємо чесно та прозоро, – прокоментував пан Яциковський.

Чи загалом технічно можливо зробити дублікат картки, будуть з’ясовувати спеціалісти. Розібратися у ситуації обіцяє і голова обласної ради Віктор Овчарук.

– До мене звернулася фракція «Самопоміч» з конкретними фактами голосування чужими картками. Цей документ направлено у юридичний відділ. Насправді це дуже серйозне питання, тому в ньому треба добре розібратися. За прийнятими рішеннями стоять людські долі. І якщо скоєно порушення, то за це хтось має нести відповідальність, – зауважив Віктор Овчарук.

Наразі юридичний відділ вивчає, чи мали право колеги голосувати картками інших депутатів, а якщо – ні, яку відповідальність передбачає це порушення та якою буде доля прийнятих під час цих голосувань рішень?

Джерело: Зоряна Гарасимів, газета “Номер один”

-

This website uses cookies.