У Тернополі на 25% зріс тариф на водопостачання і водовідведення

Комунальники кажуть, це через те, що у 2016 році держава більше не надає водним підприємствам субсидії, яка торік компенсувала вартість послуг з нижчим тарифом.

За м куб. холодної води і його водовідведення абоненти, які проживають у багатоквартирних будинках,  платитимуть 11 грн. 48 коп. В той час як абоненти з централізованим водопостачанням всього 10 грн. 64 коп.

Однак дорожчою послуги КП «Тернопільводоканал» будуть для абонентів із централізованим водопостачанням і для тих, у кого один лічильник на багатоквартирний будинок.

Так як вартість води для абонентів з централізованим водопостачанням вираховують  за нормами споживання води. Тобто середньомісячний платіж на одну особу – 6 м куб., а це у 2,5 рази більше, ніж платять абоненти з поквартирними лічильниками.

Якщо ж у багатоповерхівці загальнобудинковий прилад обліку води, розмір платежу ще більший – 8,5 м куб. на одну особу. У «Тернопільводоканалі» пояснили це тим, що законодавство забороняє в такому випадку нараховувати абонентам оплату по нормах споживання води і тому вони збільшили розрахунок можливого використання води кожною особою, яка проживає у будинку.

«Середньостатистична сім’я з 3 чоловік споживає на місяць близько 8 м куб. води. Якщо раніше, при наявності лічильника, ці люди платили в середньому 70 грн. на місяць, то для них вартість платежу зросте лише на 20 грн. У Тернополі лише 5% населення немає лічильників», – повідомив начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал» Руслан Бурмас.

У тернопільському водопостачальному підприємстві запевняють, що у нас досі одні із найнижчих цін на послуги в Україні. Оскільки в інших містах України вони сягають і 29 грн. за м куб.

Заодно у «Тернопільводоканалі» розповіли про причини зростання вартості послуг. А це:

  • подорожчання електроенергії для водопровідних і каналізаційних підприємств з липневих 1 грн. 66 коп. до 2 грн. 17 коп. за кВт/год. і неспроможність оплатити майже мільйонну різницю упродовж року;
  • старі тарифи корегували у лютому 2015 року лише через зростання компослуг для роботи підприємства. Формували їх на показниках 2013 року;
  • З того часу на 26% підняли збір за спецкористування, податок за надра – змінився алгоритм нарахування і також плату за землю, яка щороку індексується на коефіцієнт інфляції за рік і зросла майже на 70% .
  • Зросла вартість проведення ремонтів, паливно-мастильних матеріалів.

Світлана ВАСИЛИШИН

-

This website uses cookies.