У тернопільській школі №23 вшанували загиблих у зоні АТО Героїв капітана III рангу Дмитра Лабуткіна і старшого солдата Назарія Сикліцького.
«Згадується 12 років тому такий же чудовий весняний день, наш син був присутній на останньому дзвонику, закінчуючи цей навчальний заклад…Після подальшого навчання служив у Криму, після анексії півострова, не зраджуючи присязі, як справжній бойовий офіцер Діма вийшов одним з останніх з території Криму. З Дебальцево хтось вийшов, хтось не вийшов і загинув як справжній Герой. Я б хотів усіх попросити пам’ятати усіх загиблих Героїв. Доки ми будемо їх пам’ятати, вони будуть залишатися живими у наших серцях», – попросив тернополян батько Дмитра Лабуткіна пан Віталій.
У школі про своїх вихованців-героїв розповідають, що хлопці були добрими і чуйними дітьми, шанували стареньких, допомагали одноліткам і досягнули в житті висот справжніх патріотів своєї землі. Адже обоє до останнього подиху боролися за рідну Україну.
Історія війни в обох захисників різна.
Дмитро Лабуткін до окупації Криму проходив службу у Севастополі, згодом служив в Одесі і з 21 січня до зникнення 16 лютого 2015 року був прес-секретарем ЗСУ, збирав інформацію та фотографував усе, що відбувалося у тоді гарячій точці – у Дебальцеве. Проте довести відзнятий матеріал йому у Київ не вдалося – його БТР та колону із пораненими обстріляли вороги.
Назарій Сикліцький здобув професії електрогазозварника і водія, а в Збройних Силах України, ще під час служби в армії, отримав звання старшого солдата. Згодом, у липні 2014 року його призвали за мобілізацією і він служив на Херсонщині у складі батальйону «Збруч». У село Червоний Чабан Каланчацького району Назарій прибув на завдання і мав повернутися у місце своєї дислокації ще до ночі, але не встиг, вирішив переночувати 1 лютого 2015 року з побратимами. Досі версії різні, хто винен у пожежі та вибуху складу боєприпасів. Та шістьох бійців, які загинули, не повернути.
Світлана КРИЧКІВСЬКА
This website uses cookies.