Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Тернополі провели турнір пам’яті загиблого бійця “Айдару”

Турнір з міні-футболу, присвячений пам`яті загиблого бійця «Айдару», уродженця Тернопільщини Андрія Юркевича, відбувся у Тернополі 24 серпня.

Проведення такого заходу – ініціатива Тернопільської обласної ради та комунальної установи «Тернопільський обласний молодіжний методичний центр», повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА.

Участь в урочистому відкритті заходу взяли дружина загиблого Христина Юркевич та його батько, голова обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Василь Хомінець, друзі і знайомі бійця.
За право першості змагалися 9 команд. До речі, право першого удару по м’ячу надали батькові Андрія – Михайлу.

«Внесок Андрія у розвиток спорту в нашому краї важко переоцінити, – зауважив Степан Барна. – Андрій не міг стояти осторонь подій, які відбувалися в країні. Він був активним учасником Революції гідності, рятував поранених на вулиці Інститутській 20 лютого. А коли агресор прийшов на нашу землю, пішов добровольцем у зону АТО. Він прагнув змін і хотів, щоби люди змінилися. Тому ми маємо змінити  відношення один до одного, до тих подій, які відбуваються. Не маємо права бути байдужими! Я низько схиляю голову перед батьком Героя і дякую за сина-патріота, дякую дружині за чоловіка».

турнір-юркевич2турнір-юркевич3

Турнір планують зробити традиційним і проводитимуть його щороку у День Незалежності України.

«Для мене Андрій досі як живий, досі ніби тренується у «Характернику», досі ніби переписуємось, досі ніби замовляє для мене спортивну екіпіровку, досі дискутуєм про методику підготовки, бої, бійців, досі по-різному і водночас однаково дивимось на речі і людей навколо, – згадує директор  департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур. – Кожен у житті має пройти свій шлях, і Андрій був яскравою особистістю та не повторював нікого, йшов своїм шляхом. Сумно, що це тільки пам`ять про минуле. Турніри, пам`ятники, меморіали потрібні, щоб сум минулого хоч на трохи міг стати надією майбутнього».

 

В результаті аварій на Тернопільщині – п’ятеро травмованих

15 тернопільських даішників вирушили в зону АТО