На горі Лисоня на Бережанщині 23 травня відбувся захід із нагоди Дня Героїв. Щорічно на історичному місці збираються громадськість краю, студенти Бережанського фахового коледжу НУБІП України та Бережанського ліцею Тернопільської обласної ради, представники влади і всі небайдужі, щоб вшанувати Героїв України всіх часів, які віддали життя за незалежність.
Гора Лисоня відома як місце бойових дій під час Першої світової війни, зокрема, у 1916-ому році там відбулася героїчна битва Українських січових стрільців проти російської армії.
Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук спільно із депутатами обласної ради Наталією Онишків, Ярославом Дрюченком, Володимиром Гачем, Володимиром Вермінським та всіма присутніми вшанували Героїв України хвилиною мовчання, помолилися та поклали квіти до Меморіального комплексу Січових стрільців.
«Лисоня — священне місце нескореності та жертовності. У День Героїв вшановуємо всіх, хто віддав життя за вільну Україну — від героїв Крут до борців УПА, від дисидентів радянських часів до сучасних воїнів, які боронять нашу землю на сході й півдні країни. Нині, коли Україна знову бореться за свою незалежність, ми як ніколи відчуваємо цінність нашого минулого. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих, бо саме завдяки їхній жертовності живемо та працюємо. Наш обов’язок — не просто пам’ятати, а продовжувати їхню справу: будувати сильну, гідну, європейську Україну», — сказав Володимир Болєщук.
Під час заходу перший заступник голови Тернопільської обласної ради нагородив почесною відзнакою обласної ради нагрудним знаком «За проявлену мужність у виконанні службових обовʼязків та незламність в захисті державного суверенітету» бійця 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» Національної Гвардії України «Ярчика».
«Дякую за постійну підтримку нашої бригади, яка нещодавно переросла в корпус «Азов». Ми з побратимами несемо ідеали та принципи, на яких має будуватися наше суспільство. Коли почалася війна в Україні у 2014-ому, я ще був школярем. Воїни казали тоді, що захищають нашу країну, щоб молоді не довелося воювати. Але і моє покоління прийняло бій. На жаль, багато хлопців загинули і ще загинуть… Маємо продовжувати їхню справу. Хочеться, щоб наше покоління завершило цю війну нашою перемогою», — поділився думками «Ярчик».
День Героїв відзначають в Україні 23 травня — як спомин про полковника Армії УНР, першого голову ОУН Євгена Коновальця, якого було вбито 23 травня 1938 року в Нідерландах. Про ці історичні події у своєму виступі згадала викладачка історії Бережанського фахового коледжу Галина Линник.
«Українці єднаються, щоб вшанувати кожного, хто від часів козацтва до сьогодення віддав своє життя за Україну. Українській нації ніколи не бракувало Героїв, бо ми, як не прикро, маємо таких сусідів, які хочуть нас знищити та підкорити. Якби у нас не було Героїв, то не було б країни. З шаною згадуємо полеглих і висловлюємо вдячність сучасним Героям», — зазначила пані Галина.
Про героїчні події на горі Лисоні, про переслідування патріотів на Бережанщині у радянські часи розповів заступник директора з наукової роботи Бережанського краєзнавчого музею Микола Проців.
«Лисоня стала символом боротьби, про яку свідчить цей величавий монумент на честь Січових стрільців. У радянські часи знищували й карали тих, хто приносив на це місце квіти чи свічку. У часи Незалежності тут спорудили меморіал і ми вшановуємо наших Героїв. Боротьба українців триває від покоління до покоління. Ось один факт. Каплицю на горі Лисоня розписував із колегами художник Богдан Бринський з Івано-Франківська. Його дідо воював на Лисоні, а його син торік загинув на російсько-українській війні… Пам’ять про Героїв — у наших серцях назавжди», — підсумував Микола Проців.
Після урочистостей присутні вирушили у Бережани, де вшанували сучасних Героїв — помолилися і поклали квіти біля меморіалу захисникам України.