Пожежна небезпека спостерігається у природних екосистемах Тернопільщини.
Зокрема у Тернопільській області спостерігається надзвичайна пожежна небезпека.
За інформацією Тернопільського обласного центру гідрометеорології, у четвер, 24 квітня, в лісах та інших природних об’єктах спостерігається надзвичайна пожежна небезпека 5-го класу.
Надзвичайна пожежна небезпека – це погодні умови, коли висока температура та відсутність опадів створюють сприятливі умови для виникнення та стрімкого поширення лісових пожеж.
Державна екологічна інспекція у Тернопільській області наголошує неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля.
«Причинами виникнення пожеж в екосистемах здебільшого є людський фактор. Навіть незначна необережність з вогнем може завдати чималої шкоди людям та довкіллю, перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору. Особливо важко локалізувати пожежі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко», – зазначили в інспекції.
Якщо ви помітили займання сухої трави, чагарників, очерету, лісових насаджень або сміттєзвалищ, негайно телефонуйте «101».
«Закликаємо відмовитись від будь-якого спалювання рослинних залишків у власних садибах та докладати усіх зусиль, щоб цього не робили інші! Чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухостою та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Пам’ятайте, кожен акт підпалу – це злочин проти природи», – наголосили в інспекції.
Зокрема, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:
на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);
на посадових осіб від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн)
За паління на території природно-заповідного фонду, на громадян штраф складає від 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн).
За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці, штрафи становлять від 90 000 до 150 000 грн.