У Тернопільській області, на території колишнього села Пужники, у квітні цього року розпочнуться ексгумаційні роботи щодо жертв Волинської трагедії.
Про це повідомляє повідомляє RMF FM із посиланням на фонд «Свобода і Демократія». Ця організація два роки тому знайшла вказане місце поховання.
За данами видання, «роботи ґрунтуватимуться насамперед на встановленні людей, чиї останки були знайдені в ямі біля колишнього кладовища».
Як підкреслив заступник голови фонду «Свобода і демократія» Мацей Данцевич, після ексгумації останки досліджуватимуть польські археологи та антропологи.
«Фахівці вже збирають генетичний матеріал у нащадків. На місці, де знаходяться останки, цей матеріал також буде зібраний у такий професійний спосіб», – додав Данцевич.
Євродепутат і політик опозиційної парії «Право і справедливість» Міхал Дворчик у соцмережі X написав, що ексгумацією на Тернопільщині займатиметься фонд «Свобода і демократія» разом з експертами Поморського медичного університету, спеціалістами польського Інституту національної памʼяті та українськими археологами.
«У червні 2022 року Фонд подав заяву до відповідних українських органів влади про згоду на пошук польських жертв ОУН УПА в місцевості Пужники. Після отримання згоди були початі пошукові роботи, в регулятивні яких 24 серпня 2023 року знайдено масове місце поховання. 8 січня цього року Міністерство культури України видало згоду на ексгумацію жертв», – зазначив Дворчик.
Зазначається, що під час Волинської трагедії у лютому 1945 року у Пужниках загинули близько 80 людей.
У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій Україна Радіо Свобода відповіли, що «наразі не коментують термінів і місця початку ексгумаційних робіт».
Раніше, 11 січня, Україна та Польща обмінялися списками місць пошуку та ексгумації залишків «жертв взаємних історичних конфліктів», повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.
Крім того, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляв про «прорив» щодо ексгумацій жертв Волинської трагедії.
У листопаді минулого року міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський зробили спільну заяву, в якій, зокрема, мовиться, що Україна не перешкоджатиме у проведенні польською стороною пошукових та ексгумаційних робіт на українській території, згідно з законодавством України і позитивно розглядатиме заявки з цих питань. Йдеться про жертв Волинської трагедії 1942-1944 років, коли під час нацистської окупації спалахнуло насилля, що вилилося улітку 1943 року у масові убивства поляків.
Волинська трагедія (1942–1944) – кривавий конфлікт між українцями та поляками. Польща називає це геноцидом з боку УПА, в Україні наголошують, що відповідальність за масові вбивства поляків і українців на Волині несуть обидві сторони, а також окупаційна адміністрація нацистської Німеччини та радянські партизанські загони. Кількість жертв теж називають різну: від 20 тис. українців і 35–40 тис. поляків за українськими даними до 100 тис. поляків і 5 тис. українців за польськими.
Джерело: Радіо Свобода.
This website uses cookies.