Факт шахрайства задокументували працівники Тернопільського районного управління поліції. Псевдобанкір спустошив рахунок місцевої мешканки.
Заявниця розповіла, що до неї зателефонував незнайомець, який представився співробітником банку. Він розповів про збій банківської системи через що відбулося автоматизоване блокування рахунку. Для відновлення доступу він попросив повідомити реквізити електронного гаманця та відповідні паролі. Тернополянка зробила все, що її попросив додзвонювач, а за лічені хвилини отримала сповіщення про зняття коштів.
Відомості про подію слідчі територіального підрозділу поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські розповідають, щоб захиститися від зловмисників, досить не піддаватися паніці і не розголошувати свої дані. Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам’ятати:
– співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;
– якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;
– дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.
This website uses cookies.