Чудотворні ікони Поділля: історія Буцнівського сльозоточивого образу Матері Божої

У селі Буцнів Великоберезовицької громади у храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії зберігається одна з найвідоміших чудотворних ікон Поділля – сльозоточивий образ Матері Божої. Цій іконі майже 300 років.

Історію Буцнівської ікони повідомили в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Історія ікони

Ікона першої половини XVIII століття пов’язана з Василіянським монастирем, що діяв у Буцневі. У 1729 році громадський діяч галицького краю Матвій Цивинський подарував отцям-василіянам ікону Божої Матері, написану на полотні. Вона була досконалою копією Белзької (Ченстоховської) Богоматері, яку написав євангеліст Лука у Єрусалимі.

— Дуже скоро Буцнівська ікона Пресвятої Богородиці прославилася великими чудами, — зазанчила науковий співробітник Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталя Бородай. — Першим із них було те, що Божа Мати на цьому образі плакала правдивими сльозами. Історії про чудотворні дійства Буцнівської ікони Божої Матері ширились далеко за межі краю. Дізнавшись про це, митрополит Києво-Галицький Атанасій Шептицький вислав до Буцнева спеціальні духовні комісії, які мали зібрати незаперечні свідоцтва. На основі висновків комісії митрополит особливою грамотою від 25 січня 1737 року проголосив Буцнівську ікону Божої Матері – чудотворною.

З плином часу на місці старої дерев’яної монастирської церкви було побудовано нову муровану церкву на честь Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. Це відбулося у 1744 році і цього ж року ікону урочисто перенесли на головний престол новозбудованого храму. У 1751 році отці-василіяни відходили з Буцнева до Крехівського монастиря і передали чудотворну ікону Пресвятої Богородиці місцевій парохіяльній громаді.

Майже три століття на головному престолі Буцнівської церкви знаходиться чудотворна ікона Божої Матері, християнська святиня, яка належить до 20-ти плачучих ікон України.

Тисячі вірян приходять до ікони зі щирою молитвою і непохитною вірою у заступництво Богородиці.

Коли відбуваються відпусти і богослужіння

Паломницькому центру, де знаходиться ікона Божої Матері, декретом від Апостольської пенітенціарії було надано право повного відпусту. Його можна отримати тричі на рік: в першу неділю після свята Різдва Івана Хрестителя, на свято Верховних Апостолів Петра і Павла і на храмове свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії.

— Для тих, хто бажає приступити до ікони в інші дні, крім відпустових, богослужіння до чудотворної ікони Божої Матері у Буцневі відбуваються кожної першої суботи місяця, — йдеться у повідомленні.

Віталій Чемерис

This website uses cookies.