Злам облікових записів у соціальних мережах й розсилка меседжів із проханням позичити кошти – один із видів кіберзлочинів. Дві жінки перерахували на банківський рахунок зловмисників 15 000 гривень.
Як з’ясували правоохоронці, потерпілі отримали від знайомих у месенджерах повідомлення ідентичного змісту. У них йшлося про необхідність фінансової допомоги. 56-річна місцева мешканка поповнила картку шахраїв на 4000 гривень, а 39-річна жителька Чортківського району втратила 11 000 гривень. Лише згодом жінки зрозуміли, що товариші грошей не просили, а доступ до їхніх сторінок у соціальних мережах отримали аферисти.
За фактами шахрайства слідчі поліції відкрили кримінальні провадження відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення осіб зловмисників.
Працівники поліції застерігають мешканців краю бути вкрай обачними й обережними. Щоб не потрапити у пастку, дотримуйтеся наступних правил:
при отриманні схожих повідомлень не спішіть перераховувати гроші, особисто зателефонуйте до знайомих й з’ясуйте правдивість інформації;
напишіть спільним знайомим і запитайте чи не отримували вони такі ж меседжі;
не переходьте за посиланнями, навіть якщо його відправив товариш. Якщо сторінку вже зламали, шахраї можуть розсилати посилання на приховані віруси або фішингові вебсайти.
Аби убезпечити свій акаунт у месенджерах необхідно:
створити надійний та складний пароль. Не використовуйте однаковий пароль для декількох ресурсів;
підключіть двофакторну аутентифікацію. Щоб отримати доступ до свого облікового запису, окрім логіна та пароля, необхідно буде ввести код підтвердження з телефону, електронної пошти чи відповідного додатку.
Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102». Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
This website uses cookies.