Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині викрили «реабілітаційний центр», де примусово утримували людей в жахливих умовах

«Забороняли користуватися телефонами, спілкуватися з родичами та виходити на вулицю»: у таких умовах жорсткої ізоляції незаконно утримували пацієнтів так званих реабілітаційних центрів на території Тернопільської та Хмельницької областей.

Злочинну групу, яка організувала роботу таких закладів, затримали днями співробітники відділу міграційної поліції ГУНП в Тернопільській області спільно зі слідчими. Про це повідомив очільник обласної поліції Сергій Зюбаненко.

До складу групи входило восьмеро осіб. Двоє з підозрюваних вже мали досвід у такому «бізнесі».

 —  До центрів поміщали осіб з алкогольною, наркотичною та ігровою залежністю, яких примусово утримували та «лікували» за гроші, отримані від родичів. Така «реабілітація» коштувала від 10 до 20 тисяч гривень в місяць. Клієнтів підшуковували через оголошення в інтернеті та через знайомих,  — йдеться в повідомленні.

Оздоровлення від 10 до 20 тисяч за місяць

Рідним пацієнтів зловмисники розповідали, що у їхніх центрах працюють висококваліфіковані лікарі. Насправді ж, серед працівників центрів не було жодного медика, а всі «реабілітологи» – раніше судимі з алко- та наркозалежностями. Поліцейські встановили, що у таких псевдо центрах утримували в неволі 35 людей.

Усім членам організованої злочинної групи слідчі поліції повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 146 – незаконне позбавлення волі, вчинене організованою злочинною групою Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до 10-ти років позбавлення волі.

Уже мали кримінальні справи за центри

Згодом на офіційній  сторінці ГУНП в Тернопільській області повідомили, що  у ході досудового розслідування працівники поліції з’ясували, що двоє із восьми підозрюваних перебувають під слідством. Наприкінці 2023 року їм оголосили про підозру за аналогічний злочин – незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Тоді суд обрав їм запобіжні заходи – нічний домашній арешт. Проте це фігурантів не зупинило і вони створили два нових реабілітаційних центри й знайшли ще шістьох спільників.

За словами керівника відділу міграційної поліції ГУНП у Тернопільській області Олександра Буняка, серед працівників центрів не було жодного медика, а всі «реабілітологи» — раніше судимі з алко- та наркозалежностями.

 — Людей утримували в умовах жорсткої ізоляції: забороняли користуватися телефонами та спілкуватися з родичами, а виходити на вулицю підопічні могли лише під наглядом персоналу. З медпрепаратів використовували тільки заспокійливі засоби. У двох реабілітаційних центрах ми провели одночасно сім  обшуків та вилучили транспорт, мобільні телефони, банківські карти, комп’ютерну техніку, лікарські засоби, печатки, гроші, документацію та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів,  — зазначив він.

Злодій у Тернополі уникнув покарання: суд закрив справу через пропущені терміни

Ще одне обірване життя: на Кременеччині попрощалися із молодим матросом (ФОТО)