Днями мешканка Львова Лариса Середоха передала до Залозецького краєзнавчого музею родинні вишиванки із батьківської хати з села Настасів.
Про це розповів історик та краєзнавець, засновник і колишній директор Залозецького краєзнавчого музею, а нині – виконувач обов’язків генерального директора Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.
“Проєкт “Вишивка Залозецького краю” започаткований у Залозецькому краєзнавчому музеї ще у 2022-ому році, але досі живе і поповнюється новими експонатами, – розповів Василь Ільчишин. – Сьогоднішня історія – про свідомих громадян, які цінують пам’ять предків і культурний спадок! Кілька тижнів тому до мене зателефонувала одна жінка. У шафі знайшла старі мамині сорочки і хоче передати їх у музей. На даний час жінка проживає у Львові, а сама родом із Тернопільщини. Шукаючи інформацію в інтернеті про музеї Тернопілля, яким цікава автентична вишивка, вона натрапила на мою статтю, що ми збирали вишивку для виставки і каталогу. Хоча виставковий проєкт давно реалізований, але задум видати каталог досі є і вже на фінальній стадії, тому я подякував жінці за добрий намір і ми охоче прийняли подарунок у фонди музею. Жінку звати Лариса Середоха, а сорочки належали її матері Пирогович Ганні з с. Настасів (1923 р.н.). Це сорочки міжвоєнного періоду ХХ ст. та хатня повоєнна вишивка. Також сьогодні отримали декілька старих фото заложчан від жительки Залізців – Лариси Ковальчук. На фото зображена молодь Заложців 1937-го року в національних строях. Щиро дякую вам за патріотичну позицію і довіру, ваш приклад гідний для наслідування”.
This website uses cookies.