Нещодавно у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка волонтери виготовили 25 маскувальних сіток для танкового батальйону однієї з бригад Збройних сил України. Площа покриття — майже тисяча квадратних метрів. 4 липня сітки відправили на фронт.
Про це розповів Суспільному декан історичного факультету, організатор виробництва Володимир Кіцак.
“Відправляємо 25 сіток на схід, на танковий батальйон. Це багато, тому що це місячний виробіток нашого факультету. Деколи більше, деколи менше, але – стандартно”.
Маскувальні сітки на історичному факультеті плетуть від 2014-го року. З того часу вже виготовили 5,6 гектара сіток. Це площа приблизно семи з половиною футбольних полів. Волонтерять не лише студенти, а й тернополяни та переселенці. Нині заготовляє матеріали для плетіння маскувальних сіток пенсіонер Володимир Романюк.
“Є заготовки бантиків і стрічок. Маю стандарт, за яким їх нарізаю. Студенти і пані Віра плетуть сітки”, – розповідає чоловік.
“Технологія плетіння сітки доволі проста. Можна плести хаотично, а можна за технологією так, щоби все було гарно, симетрично. Беремо в середньому по чотири-п’ять клітинок. Заплітаємо тканину в сітку-основу, чергуючи кольори, щоб не було монотонно. Зав’язуємо тканину на вузол і переплітаємо її через квадратики”, — говорить студент Руслан Березюк.
Заступник командира танкового батальйону ЗСУ Владислав Мазур вдячний волонтерам за підтримку.
“Сітки необхідні для маскування озброєння й техніки, особового складу, укриттів, бліндажів. Вона ховає обриси. Техніка зливається з місцевістю. До того ж, вона має також захисний елемент – може мінімально втримати FPV-дрон чи безпілотний літальний апарат, тому ушкодження будуть меншими”.