Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У заповіднику на Тернопільщині виявили рідкісну орхідею

Фото: Галини Оліяр та Галини Баранчук.

У Природному заповіднику “Медобори” на Тернопільщині виявили вкрай рідкісну орхідею – комашник бджолоносний (Ophrys apifera Huds), занесену до “Червоної книги України”. Дотепер орхідею в Україні фіксували лише по декілька особин у двох місцях – на південному берегу Криму  та у Галицькому національному природному парку на заході України.

“Сенсаційна знахідка! Науковиці заповідника Галина Оліяр і Галина Баранчук спільно із представницею управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Іриною Леньків під час натурних обстежень для створення в майбутньому об’єктів природно-заповідного фонду на одній із ділянок у Тернопільському районі виявили надзвичайно рідкісну орхідею – комашник бджолоносний (офрис бджолоносний). Природоохоронний статус виду – занесений до “Червоної книги України”, зникаючий, занесений до Додатку II CITES”, – поділились гарною новини на сторінці Природного заповідника “Медобори”.

Комашник бджолоносний – багаторічна трав’яна рослина 20-45 см заввишки. Стебло з 4-7 сизувато-зеленими листками при основі та кількома листовими піхвами з невеликими листовими платівками у середній частині. Листки прикореневої розетки відмирають у середині травня. Суцвіття розгалужене до 18 см завдовжки, з (2)3-8(10) квіток. Квітки великі (до 2,5 см у діаметрі), жовто-коричневі, нагадують бджолу, пелюстки зовнішнього кола рожеві, червоні, білі. Губа трилопатева до 1,5 см завдовжки, оксамитова, з коричневим малюнком. Цвіте у квітні-червні. При відсутності комах-запилювачів або у несприятливих умовах звичне для рослин перехресне запилювання замінюється самозапиленням. Плодоносить у липні-серпні.

Негода на Тернопільщині підтопила приватні домогосподарства (ФОТО)

Тернопільщина втратила захисника Миколу Мельничука