Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Вдова Героя з Тернопільщини вишиває чорні вишиванки на знак жалоби

Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків. Жінка вишиває чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком Володимиром, який загинув на війні, захищаючи свою країну. Саме вишивання допомагало Інесі та її мамі оговтатися після отримання страшної звістки. У родинній колекції Сакалюків понад 10 вишиванок – кожна унікальна і має свою історію.

Вишивальниці з Борщівщини, що на Тернопільщині, вже багато століть створюють унікальні сорочки, відмінною рисою яких є велика кількість чорного кольору у візерунках. Згідно стародавньої легенди, вишивали сорочки чорними нитками на знак жалоби за чоловіками, які загинули у бою з ворогом, захищаючи рідну землю, – розповідає Укрінформ.

«Свої знання, свої вміння хочу передати доньці Надійці. А вона хай передає наступним поколінням, щоб наша борщівська сорочка жила. Адже вона – втілення любові до рідної землі, до її культури, традицій. Саме за це віддали свої життя наші Герої, щоб майбутні покоління жили в спокої у вільній і незалежній країні», – каже Інеса Сакалюк.

Графіки відключення світла на Тернопільщині до 19 травня

У Тернополі спіймали 24-річного чоловіка, який викрав декілька велосипедів (ФОТО)