Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині розкидають приманки з вакциною проти сказу

Протягом травня на території Кременецького району відбуватиметься пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин направлена на профілактику та ліквідацію захворювання на сказ.

Про це попереджають у пресслужбі міської ради.

Пероральна імунізація від сказу – один зі способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити, щоб щепити внутрішньом’язево або підшкірно. Таку імунізацію застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади формується імунітет до збудника сказу мінімум на 1 рік.

“Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин здійснюється весною та восени шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну або авіатранспортом. Наразі, у зв’язку з воєнним станом, проводиться лише наземний розподіл принад на узліссях, узбіччі доріг, біля річок, сільськогосподарських угіддях тощо”, – зазначили у міськраді.

Принада має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища.

Мешканців району при виявленні приманок просять не брати їх руками, не переносити та не руйнувати.

Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині (ФОТО)

У Тернополі на Злуки водій збив пішохода (ФОТО)