Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Чоловіки з III групою інвалідності підуть служити: кого саме стосується

Як відомо, мобілізація чоловіків із ІІІ групою інвалідності не можлива, однак за деяких обставин мобілізація таких осіб можлива. Із 18 травня набули зміни до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Повідомляє УНІАН.

Відповідно до Закону України №10449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, чоловіки віком від 25 до 60 років, у яких ІІІ група інвалідності  з’явилася після 24 лютого 2022 р. повинні пройти повторну перевірку. Водночас, цього правила можна не дотримуватися, у декількох випадках:

  • за результатами захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни;
  • у порядку підвищення/зменшення групи інвалідності;
  • за наявності онкологічних захворювань, інтелектуальних порушень, психічних розладів, церебрального паралічу або паралітичного синдрому у зв’язку з інвалідністю з дитинства;
  • за відсутності кінцівок (кистей рук, стоп ніг, одного з парних органів);
Джерело: МОЗ.

Згідно із заявою Міністерства охорони здоров’я України, будуть здійснюватися перевірки рішень МСЕК щодо інвалідності, встановленої чоловікам від 25 до 50 років, якщо такий діагноз було поставлено після початку війни. Це стосується усіх військовозобов’язаних, що отримали ІІІ групу інвалідності у проміжку від 24 лютого до 18 травня 2024 р.

Слід розуміти, що зміни до закону про мобілізацію, які набули чинності 18 травня 2024 р., можуть змінити список захворювань-аргументів, що можуть дати відстрочку чи зняття із військового обліку.

У випадку необхідності виїзду закордон, особа із ІІІ групою інвалідності повинна надати документальне підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку. У цьому випадку законодавство не змінилося – для виїзду закордон потрібно зібрати необхідну документацію.

У Тернополі шахраї видурили у чоловіка 250000 грн

Серце – хірурга, душа – українця. Лікар із Тернополя два роки ніс службу в ЗСУ