Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Важко було ходити у взутті: У Львові успішно прооперували неповнолітню тернополянку

Дівчині зробили операцію з приводу невдало видаленого зайвого пальця на нозі.

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі у Львові здійснили мрію 16-річної тернополянки ходити без болю і носити взуття, яке подобається.

Про це повідомили в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

— У дівчини — вроджена полідактилія. У дитинстві Христина уже перенесла хірургічне втручання, під час якого їй видалили зайвий палець на нозі. Проте виникли ускладнення: мізинець неправильно ріс, викривився, заважав при ходьбі. Через біль та дискомфорт при ходьбі дівчинка  наважилась на повторну операцію, — йдеться у повідомленні.

«Мені важко було підібрати взуття. Зручно було ходити лише босоніж, у будь-якому взутті я відчувала біль та шалений дискомфорт. Я бачила повідомлення про лікування таких проблем у вашій лікарні, і дуже радію, що звернулась саме до вас», — розповіла пацієнтка.

Богдан Романишин (Bogdan Romanyshyn), завідувач хірургічним відділенням, зауважив, що проблеми Христини виникли через те, що під час попереднього втручання не вдалось повністю видалити шостий палець.

«Залишилась плеснева кістка додаткового пальця, яка, зростаючи разом з дитиною, деформувала стопу і мізинець. Таку ваду можна виправити лише хірургічно. Наша операція полягала не лише у висіченні залишкової кістки. Ми провели також корегуючу остеотомію — пересікли кістки п’ятого пальця, щоб відновити його правильну анатомію», — сказав дитячий хірург Центру.

Фахівець додав, що з діагнозом полідактилія у ЗУСДМЦ оперують до пів сотні пацієнтів щорічно. Зазвичай, за допомогою батьки звертаються одразу після народження.

«Переважно втручання полягає у видаленні додаткового пальця. Проте у деяких випадках це складне реконструктивне хірургічне втручання», — підкреслює Богдан Романишин.

На Тернопільщині дві жінки заразилися сказом від домашнього кота

Відомий священник з Тернопільщини Олексій Філюк поділився своїм рецептом пасок (ФОТО)