Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Що зміниться у ПДР для водіїв з 1 травня: подробиці

В Україні з 1 травня змінилися деякі правила дорожнього руху (ПДР). Відтепер ближнє світло фар або ходові вогні за містом потрібно вмикати завжди. Також змінилися правила щодо перевезення дітей.

Відповідні зміни до ПДР було внесено постановою Кабміну №1105 від 20 жовтня 2023 року. Про це повідомляє видання Новини Live

За словами представника уряду в парламенті Тараса Мельничука, зміни до ПДР були внесені для того, аби наблизити законодавство України до законодавства Європейського Союзу.

— Передбачено обовʼязок вмикати під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар, — написав він у Telegram.

Раніше таке правило діяло по сезону, з 1 жовтня по 1 травня. Проте відтепер водіям за межами населених пунктів потрібно завжди вмикати ходові вогні або ближнє світло фар. За порушення цієї норми передбачено штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

Також з 1 травня заборонено перевозити дітей, зріст яких менш як 150 см (раніше було 145 см), без спеціального автокрісла. Заборона не стосується транспортних засобів, що здійснюють регулярні пасажирські перевезення (маршрутки, автобуси), за умови дотримання встановлених ПДР обмежень швидкості руху, а також спеціалізованих автомобілів (карети швидкої, спецтранспорт, автівки поліції чи ДСНС).

Нагадаємо, в  Україні незабаром почнуть фіксувати порушення правил дорожнього руху, одразу 50 нових камер. Вони вже закуплені й з’являться на українських дорогах на початку літа 2024 року.

25-річний воїн Андрій Данцевич з Тернопільщини тепер захищає нас з неба

20-річна тернополянка замовила собаку потягом, а коли прийшла зустрічати, то щеня там було