Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Практично зниклий вид: на Тернопільщині помітили рідкісну тварину (ВІДЕО)

У заповіднику на Чортківщині фотопастка зафіксувала рідкісного лісового кота.

Відео з рідкісною тваринкою опублікували на сторінці Природнього заповідника «Медобори», що знаходиться у Гримайлівській громаді Чортківського району.

За допомогою фотопастки тваринку “підловили”, коли та гуляла заповідником.

Кіт лісовий (Felis sylvestris ) є єдиним видом роду в фауні України. Вид рідкісний, занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES, і як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції.

В Україні цей вид вважається практично зниклим.

Кіт лісовий – хижий ссавець, який є пращуром сучасної домашньої кішки. Він з’явився ще 650 тисяч років тому. Лісові коти дуже обережні та лякливі: за найменшої небезпеки вони змінюють місце проживання, зазвичай ведуть усамітнений спосіб життя. Для “спілкування” з представниками свого роду використовують запахи. Кожен лісовий кіт має у своєму володінні приблизно десять квадратних кілометрів. За способом життя лісові коти переважно нічні наземні тварини, хоча у пошуках здобичі можуть спритно лазити по деревах. Удень вони відпочивають у затишному місці. На полювання виходять за дві години до заходу сонця й за дві години перед світанком.

В основу раціону входять дрібні гризуни, птахи, комахи, змії, а в прибережних мешканців ще й риба. Більш досвідчені представники свого виду можуть поласувати м’ясом дрібних куниць. Винищуючи велику кількість мишовидних гризунів — шкідників лісового і сільського господарств, лісові коти приносять значну користь.

Американський волонтер вивчає українську мову в Тернополі (відео)

Тернополянин за 7200 доларів організував незаконне переправлення військовозобов’язаного через кордон