Громадський Wi-Fi: можна, якщо обережно

Дуже часто спеціалісти з кібербезпеки радять уникати користуватися відкритими мережами Wi-Fi, а власний смартфон щоразу попереджає про слабкий захист такого способу підключення. Втім це зовсім такі мережі категорично забороненими для використання, а лише вимагає додаткової обережності та пильності.

Деталі налаштування зʼєднання

Найперше, що радять фахівці – це встановити у власному смартфоні заборону на автоматичне підключення до відкритих мереж Wi-Fi. Це убезпечить користувача від непомітного підключення у випадкових місцях та можливого втручання шахраїв. Проте існують ситуації, коли мобільна мережа недоступна, а інтернет потрібен. Наприклад, громадські точки Wi-Fi часто стають у пригоді любителям азартних розваг, які хочуть скоротити час за улюбленим слотом в казино elslots.

Налаштувавши виключно ручне підключення, користувач вже може уникнути небажаних мереж з надто низьким рівнем захисту, який часто стає обʼєктом шахраїв. Відомі випадки, коли поряд з такими мережами створюються фейкові, назви яких можуть відрізнятися лише однією літерою, тож під час вибору мережі Wi-Fi слід бути особливо уважним. Для більшого рівня захисту та шифрування даних прийнято додатково використовувати сервіси VPN.

Які ризики?

Головна небезпека незахищеного Wi-Fi полягає у вразливості даних користувача. Особливо це стосується фінансових операцій під час переказу коштів або оплати послуг у громадських місцях. Для того, щоб не ставити під загрозу власні дані, існує декілька простих порад:

  • “Забувати” незахищені відкриті мережі у налаштуваннях після використання;
  • Слідкувати за тим, щоб сайти, використовували протокол https, адже він є більш захищеним;
  • Мінімізувати передачу особистої інформації у відкритих мережах.

Зрештою, після здійснення необхідних дій в інтернеті можна просто вимкнути Wi-Fi, щоб точно розірвати зʼєднання.

Велику роль у безпеці користувача відіграє і власне оновлення програмного забезпечення пристрою. Розробники постійно працюють над зміцненням захисту операційної системи, виявляючи її вразливі місця та враховуючи нові шахрайські схеми, тож не слід забувати, що піклування про власну безпеку покладається перш за все на самого користувача.

Микола Галас

This website uses cookies.