Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Чому всі поліцейські не воюють на фронті: що на це каже головний правоохоронець Тернопільщини

Не було жодного дня з моменту повномасштабного вторгнення, щоб за ротаційною системою працівники головного управління Нацполіції в області, і це окрім «Люті», не були б у зоні проведення бойових дій, наголошує Сергій Зюбаненко.

Про це повідомляє видання “20 хвилин”.

Чому поліція не воює на фронті? Чому навчені військовій справі люди не допомагають ЗСУ? Такі питання ми часто бачимо у соцмережах та чуємо на вулиці. «20 хвилин» вирішили адресувати їх начальнику головного управління Нацполіції в області Сергію Зюбаненку. А також попросили розповісти детальніше про участь працівників поліції у війні. Може, ми й справді чогось не знаємо, хто воює, чим воює, хто допомагає?

10% одразу пішли в «Лють»

— Коли ви без води і її не буде у ваших кранах, або коли світло погасне – тоді ви відчуєте, наскільки це добра послуга. Так само поліцейські. Коли ми працюємо – може цієї роботи і не видно, тому що ви не цікавитесь. Але коли вас пограбують, поб’ють чи небезпечно вашій дитині буде вийти на вулицю — тоді ви відчуєте, що таке робота поліція. Рутинна. Щоденна. Якої не видно. Якої ніхто не рекламує. Але вона є, — зазначив очільник поліції Тернопільщини.

Коли її не буде — різниця буде суттєвою і відчутною, каже Сергій Зюбаненко. Оті диванні експерти, які розповідають, що всіх поліцейських потрібно відправити на фронт, — або вони роблять це свідомо — певні політичні сили чи громадські рухи, — для підриву державності і порядку у країні. Або вони просто не розуміють, що говорять, зазначає очільник поліції.

— На прикладі Тернопільської області: якщо взяти атестованих працівників поліції, то в перші дні повномасштабного вторгнення 10% поліцейських пішли в «Лють», — повідомив Сергій Зюбаненко. — «Лють» нічим не відрізняється від будь-яких бригад, які працюють на передовій і є військовими. Вони — на найгарячіших точках.

Хто на фронті?

Не було жодного дня з моменту повномасштабного вторгнення, щоб за ротаційною системою працівники головного управління Нацполіції в області, і це окрім «Люті», не були б у зоні проведення бойових дій. Це спецпризначенці, «КОРД», рота «Тернопіль», вибухотехніки, кінологи, слідчі, опера. І зараз прийом до «Люті» не закінчується, буде сформована ще одна бригада спецпризначення, — наголосив Сергій Зюбаненко. А ще будуть зведені загони, які замінять деякі військові підрозділи. Тобто це поліцейські: слідчі, дільничні, оперативні працівники.

— Скільки ще потрібно відправити працівників поліції, показати, що ми так само беремо участь у бойових діях, аби диванні експерти заспокоїлись? — цікавиться Сергій Зюбаненко. — Якщо вони хочуть всіх зняти з вулиць, з кабінетів, тоді у мене є питання: для чого це робиться? Чи не для того, аби завдати якусь шкоду?

А що ви думаєте з цього приводу?

Читайте також: Мобілізація по-новому: як працюватиме ухвалений законопроєкт

На Тернопільщині жінки хотіли отримати гроші, натомість втратили понад 100 000 гривень

Будьте уважні: на Тернопільщині помітили змій (ФОТО)