Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Дев’ять вишитих портретів Тараса Шевченка представили у музеї в Тернополі

До 210-ої річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Шевченкіана у вишитих полотнах», де представлено дев’ять вишитих портретів Кобзаря та два килимки із текстом «Заповіту».

Більшість з робіт виконані ще у 60–80-х рр. ХХ ст. умілими руками майстрів-уродженців Тернопільщини: А. Сабалою з с. Більче-Золоте (Борщівщина), Н. Квасницькою з м. Чортків, Г. Кордубою з с. Петрики, О. Подольською з Кам’янок (Підволочищина), Г. Паламар із с. Заруддя (Збаражчина), Г. Ратушняк з Тернополя. Автори килимків з текстом «Заповіту» – Я. Груша з Тернополя та М. Бойко з Бережан. Про виставку розповіли наукові співробітниці відділу фондів ТОКМ Галина Гнатишин і Галина Завіша.

“Усі вироби випромінюють часточку тепла людини, котра проводила багато часу над вишивкою. У кожній роботі є свої індивідуальні особливості. Адже, шиючи навіть за однією схемою, майстри вносили свої зміни: у підборі кольорів, ниток і тканини, в композиції зображуваного, іноді навіть у комбінуванні технік. Найчастіше використовували хрестик, значно рідше гладь, ручне ткацтво –гобелени, бісер. Більшість портретів доповнено вишитими написами, уривками з віршів Тараса Шевченка, пам’ятними датами.
Для багатьох поколінь Шевченкові слова були пророцтвом, настановою, порадою в тяжкі часи. Сьогодні, у час російсько-української війни, створюються нові образи Т. Г. Шевченка: поет у шоломі, у військовій формі. Він – воїн і символ, разом з усіма захищає рідну землю. Великий Кобзар понині з нами у цій великій, священній битві! Його безсмертний образ підіймає бойовий дух українського народу, додає віри у нашу правду, силу й Перемогу!” – йдеться в дописі.

На Тернопільщині п’яний водій після ДТП кинув патрульним у авто 3000 грн

У Тернополі в тролейбусі травмувалася кондукторка: жінку забрали до лікарні (ФОТО)