Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Вийняли серце, щоб дістати пухлину. На Тернопільщині провели унікальну операцію

Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації. Для цього довелося вийняли серце з грудної клітки пацієнта.

Операція тривала близько 13 годин. Йдеться про саркому задньої стінки лівого передсердя методом аутотрансплантації.
Допоки лікарі видаляли пухлину, життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу.
Пацієнт – 45-річний військовослужбовець. Він отримав поранення на фронті й пережив високу ампутацію ноги. Лікарі діагностували у нього важку мітральну недостатність.

“До нас у відділення військовослужбовця направили на планову рутинну операцію, – розповідає кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз. – Під час діагностики ми бачили певну масу, яку сприйняли як тромботичну – у лівому передсерді. Коли ж почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, бо до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися”.

Лікарі досліджували інформацію щодо цієї патології у закордонних джерелах, а одночасно готували пацієнта до операції.

“Щоб отримати доступ до пухлини, враховуючи її розмір і місце розташування, потрібно було провести експлантацію серця, – розповідає Володимир Мороз. – Операція відбувалася у два етапи. Ми вийняли серце з грудної клітки пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітці, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарду, вшивши в нього всі легеневі вени. Другий етап – це робота з серцем. Саркома вразила мітральний клапан серця і частину лівого передсердя, які були вражені саркомою, тому ми видалили їх. Після цього відновили геометрію лівого передсердя теж за допомогою бичачого перикарду та встановили новий мітральний клапан”.

Післяопераційний період був складний.  Команда закладу робила все можливе і неможливе, аби допомогти пацієнту.

“Стан пацієнта задовільний, – зазначив кардіохірург. – Ми його виписали. Зараз він у Києві з сім’єю. На даний час проходить реабілітацію та спецлікування”.

Трагічно загинув захисник із Збаразької громади

Цього тижня деякі жителі Тернополя цілий день буду без води