Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Лікарі врятували двомісячну крихітку з Тернопільщини, яка не могла дихати (ФОТО)

Двомісячну Веронічку з Тернопільщини, яка не могла дихати і два тижні перебувала на апараті штучної вентиляції легень, врятували львівські медики.

У Львові врятували двомісячну крихітку, яка не могла дихати і два тижні перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Дихальні шляхи немовляти заблокувала кіста. Виконали складне втручання та успішно видалили новоутвір отоларингологи одразу двох львівських лікарень.

Про це повідомили в Першому медоб’єднанні Львова.

Веронічка з Тернопільщини народилася передчасно — на 37-му тижні вагітності. Перші три тижні життя дівчинка була цілком здоровою. А потім раптом — хрипи та ускладнене дихання.

Спочатку тернопільські лікарі діагностували немовляті пневмонію і почали відповідне лікування. Проте Веронічці лише гіршало — стало складно ковтати та дихати. Лікарі зробили КТ і виявили, що на корені язика дитини утворилася велика кіста — розміром 1 см 3 мм. Вона поступово росла. А це — ризик для життя. У будь-який момент крихітка могла задихнутися. Потрібно було негайно видаляти новоутвір. Для виконання операції дитину скерували до Львова — у Лікарню Святого Миколая.

У львівській лікарні спеціалісти одразу провели Веронічці бронхоскопію. Поступово набряк горла у маляти почав збільшуватись — дівчинці ставало все важче дихати. Лікарям довелося ввести інтубаційну трубку, підключити крихітку до апарату штучної вентиляції легень та ввести у стан медикаментозної коми.

За життя дівчинки боролась команда відділення анестезіології та інтенсивної терапії під керівництвом Ярема Безніско. Та перш ніж виконати термінову операцію з видалення кісти, лікарям довелося провести Веронічці переливання крові — через низький рівень гемоглобіну.

Задля порятунку крихітки спеціалісти Дитячої Лікарні Святого Миколая об’єднали свої зусилля з колегами Лікарні Святого Пантелеймона. Адже це доволі складне втручання — малесеньке дитя і відповідно — надто мале операційне поле. Та команда отоларингологів Тетяна Заброварна Олександр Євгенович та Вікторія Кожемяченко разом чудово впорались! Вони успішно видалили новоутвір та розблокували дихальні шляхи немовляти.

Крихітка вже повністю одужала і повернулася з батьками додому. Усі лікарі бажають Веронічці міцного здоров’я та щасливого дитинства.

 

Помер знаний письменник з Бережан Богдан Андрусяк

Їхав у населеному пункті 80 км/год: через смертельну аварію у Бучачі судитимуть поліцейського