Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Україна та Велика Британія підписали безпекову угоду

Україна і  Велика Британія у п’ятницю 12 січня підписали “Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії”.

Документ підписали лідери двох країн після переговорів у Маріїнському палаці в Києві.
Цей договір став першим у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами “Групи семи” та державами, що до них приєдналися.
Безпекові зобов’язання Великої Британії за цим документом діятимуть до вступу України в НАТО, повідомив після підписання президент Володимир Зеленський.
“Якби такі гарантії були досягнуті у 1991 році, зокрема з Британією, то війна б не почалася”, – переконаний він.
Ріші Сунак зі свого боку наголосив, що це “перше з безпекових запевнень, які підписує Україна”. Британський прем’єр наголосив, що Британія першою надавала Україні також летальну зброю, танки, далекобійні ракети тощо.
Лідери також повідомили, що в угоді прописаний термін її дії – десять років з можливістю продовження. Однак у разі вступу України в НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов’язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.

Суть угоди

Прем’єр Британії також пояснив суть дії безпекових зобов’язань.
“Перше, що загалом робить ця угода – вона формалізує ті безпекові домовленості, які у нас зараз є. Друге – гарантує, що ця підтримка є довгостроковою, щоб Росія розуміла, що ми лишаємося з Україною”, – сказав Сунак.
Прем’єр Британії пояснив також, що є третій компонент, який запобігає новому нападу після завершення поточної війни.
“У разі, якщо Росія знову нападає, ми надамо ту підтримку, яка потрібна Україні, швидку та надійну безпекову підтримку, сучасне озброєння (для захисту) на землі, на морі і в небі, економічну підтримку, а також запровадимо санкції, які матимуть ціну для Росії. Щодо цього є чітке і важливе зобов’язання”, – заявив Ріші Сунак.
Президент Володимир Зеленський зі свого боку уточнив, що угода передбачає час на консультації з партнерами у разі повторення російської агресії.

“Це формалізоване зобов’язання наших партнерів. Якщо буде повторення агресії Російської Федерації, передбачений відповідний час, протягом якого ми консультуємося з нашими партнерами згідно з цією угодою”, – сказав Зеленський.

“Ми будемо розуміти обсяг допомоги, який нам буде потрібен у разі нового нападу РФ”, – додав він.
Згідно з опублікованим текстом угоди, “у разі збройного нападу Росії на Україну, на запит будь-якого з учасників учасники проведуть консультації протягом 24 годин для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії”.
Як повідомлялося, Ріші Сунак під час візиту до Києва оголосив про великий пакет військової допомоги для України на 2,5 млрд фунтів стерлінгів.
Також Сунак повідомив, що Лондон виділить 200 млн фунтів на виготовлення дронів для України.

Тернопільщина у скорботі: помер знаний націоналіст Іван Сута (ФОТО)

На Тернопільщині шахраї пропонують оформити грошову допомогу: подробиці