21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
21 листопада в Україні святкують державне свято — День гідності та свободи. Воно було започатковане Указом Президента країни від 13 листопада 2014 року, пише Варта1.
Історія свята бере свій початок 2005 року, коли тодішній Президент України Віктор Ющенко заснував свято «День свободи», встановивши дату його святкування 22 листопада. Воно було встановлено на згадку про «Помаранчеву революцію», яка розпочалася 22 листопада 2004 року. Започаткування нового свята мало підкреслити важливість подій листопада 2004 року для історичної долі України.
Це свято відзначалося 22 січня і об’єднало два свята, що існували до того моменту: «День соборності України» і «День свободи». Але вже 2014 року президент Петро Порошенко скасував Указ Януковича, відновивши «День соборності України» та заснувавши «День гідності та свободи».
Дата ж свята змістилася з 22 листопада на день раніше у зв’язку з тим, що нове свято орієнтоване не лише на події «Помаранчевої революції» 2004 року, але насамперед на дату початку подій 2013 року, що увійшли до політичної історії України під назвою «Революція гідності», відома ще як Євромайдан.
Тоді, 21 листопада 2013 року, на головній площі Києва — Майдані Незалежності — розпочалися мітинги противників зупинення підписання Угоди про асоціацію України та Євросоюзу. Ці мітинги переросли у сутички і призвели до загибелі десятків людей.
Цього дня в країні відбуваються заходи, мітинги, а також акції, присвячені подіям Євромайдану.
Цього року День Гідності та Свободи уже вдруге відзначається на тлі повномасштабного вторгнення РФ, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
This website uses cookies.