Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Трагічна смерть дитини у стоматології Тернополя: мама хлопчика розповіла подробиці

Мама однорічного хлопчика, який помер після лікування зубів в Тернопільській обласній лікарні, розповіла телефоном подробиці.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Нагадаємо, 13 листопада в комунальному медичному закладі Тернополя проводили лікування зубів малолітньому хлопчику під дією загального наркозу. Через падіння кров’яного тиску під час лікування дитину доставили у реанімацію, де вона померла. Вік хлопчика – 1 рік 10 місяців.

  • Слідчі передають справу то туди, то туди. Анестезіологиня на даний час не буда допитана. Слідчий сказав, що не було часу. Мені ніхто нічого не говорить. Єдина відповідь: «Ведеться слідство». Як звати анестезіологиню, я не знаю. Вона не представилась. На сайті обласної дитячої лікарні зараз немає інформації про цю працівницю, хоча раніше була. Я не медик і не розумію, в чому суть, не знаю точно, що сталось, бо мене там не було, мене не впускали туди. Але за операцію відповідає як лікар, так і анестезіолог, – повідомила мама хлопчика.

Жінка каже, який саме препарат ввели сину перед операцією, їй невідомо. Коли викликали поліцію, стоматолог та завідувач відділення були присутні, проте анестезіологині вже не було.

Стоматолога жінці порекомендували знайомі.

  • Ми зверталися до різних лікарів, до приватних. Там рекомендували медикаментозний сон. Але я чомусь більше довіряла державній лікарні, думала, там безпечніше, – каже пані Руслана.

За її словами, перед лікуванням зубів хлопчику зробили аналізи в Бучачі:

  • Всі аналізи, які від нас вимагали, ми зробили.Загальний аналіз крові, сечі, перевірили «цукор», робили також ехокардіографію серця. Лікарі мені потім казали, що, коли дитині стало зле, вони повторно зробили кардіограму і все було в нормі. Алергопроби ми не робили, бо цього нам не казали здавати. Ті аналізи, що мені лікар сказав, я всі принесла. Я ще на вайбер йому скидала усі результати аналізів, щоб він переглянув.

Жінка розповідає, що син не мав жодних супутніх чи хронічних захворювань:

  • Хворів лише застудою чи грипом, легко переносив. Він був дуже активним, рухливим, весь час бігав, стрибав. Він не плакав. Міг плакати тільки якщо був голодний. Він був дуже розвиненим як на свій вік. Я ще переживала, щоб він не захворів, хвилювалась, як виявилось, недаремно.

Руслана розповіла, чому вирішила звернутися з сином до стоматолога:

  • У його віці в нього вже було 17 зубчиків. З них всі верхні були всі пошкоджені карієсом, деякі настільки, що дійшло вже аж до ясен. Тому ми звернулися до стоматолога, який порадив робити чистку під загальним наркозом.

Операція розпочалась о 10 годині 40 хвилин. Вперше свого сина після операції мати побачила о 17 годині.

  • Син не плакав як інші діти, не боявся, сам за руку пішов з нею, дав мені «Па-па». Десь через дві години мені сказали, що сина переводять у післяопераційну палату, але до нього не впустили. Сказали, щоб ми йшли в палату і зараз до нас вийдуть. Запевняли, що дитина вийшла з наркозу, що з нею все добре. Ніхто до нас не виходив протягом тривалого часу. Я і дзвонила, і писала, кликала всіх підряд і тоді вони вже почали пояснювати мені щось. У них чотири версії було. Спочатку казали, що в сина алергія після введення антибіотика, потім, що анафілактичний шок. А згодом сказали, що не знають, що з ним. Я просила показати мені дитину і аж тоді о 17 годині вони мене впустили в реанімацію.

За словами матері у лікарні їй коментарів не надають:

  • Вони написали, що він був хворий, що вода в легенях була, легенева недостатність, що він не міг дихати, задихався. Я зверталась у лікарню, де мені відповіли, що все з’ясує слідство і що жодних коментарів не дають. Мій старший син запитує мене: «Де братик?» Я не знаю, що йому сказати.

Біль і сум в серці: на війні загинув молодший сержант з Бережанщини Ярослав Пасемник (ФОТО)

На Тернопільщині знайшли 33-річну жінку, яка пропала безвісти (ФОТО)