Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Пральня у… дзвіниці храму на Тернопільщині

У дзвіниці храму Зіслання Святого Духа Української греко-католицької церкви в Теребовлі на Тернопільщині облаштували соціальну пральню “Чисто-та…”. У пральні будуть безоплатно обслуговувати одиноких пенсіонерів і переселенців. Парафія налічує майже 600 парафіян.

Парафія стала переможцем міні-гранту в рамках проєкту «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки ВПО та вразливих груп на парафіяльному рівні», що діє за підтримки CNEWA Canada та Renovabis. Спочатку волонтери Церкви Зіслання Святого Духа м.Теребовля активно відвідували соціально-освітню волонтерську академію «СОВА», Школу соціального служіння, де навчалися писати проєкти, формувати бюджет. Далі команда парафії заповнила аплікаційну форму та подала заявку на конкурс міні-грантів. Парафіяльна спільнота промоніторила ситуацію в громаді, склала карту потреб та визначила вразливі категорії населення. Дійшли висновку, що на даний час є потреба в соціальній пральні.
Зі слів волонтерів парафії, в Теребовлі досі не було соціальної пральні. А в громаді є багато важкохворих людей, які потребують такої послуги і не можуть везти одяг у Тернопіль чи Чортків. Саме тому вирішили облаштувати соціальну пральню, – розповіли у Теребовлянській міській раді.

“Карітас України” виділив на цей проєкт 73 тисячі гривень.Приміщення для пральні пристосовували за кошти парафії.Волонтери церкви самі забиратимуть та привозитимуть речі одиноких пенсіонерів. За благодійні внески будуть також обслуговувати інших жителів громади, якщо їм буде потрібна пральня з великим завантаженням.

“У нашій парафії налічують 270 номерів. Чимало людей похилого віку потребують допомоги. Коли російські окупанти напали на Україну, багато молоді повиїжджало. Патріоти пішли захищати нашу державу, залишилися одинокі люди. Одна з їхніх потреб — пральня”, – розповів “Суспільному” настоятель храму отець Степан Манорик.

“Дзвіницю будуть використовувати за призначенням. У нас там була канцелярія. Оскільки мали нагоду взяти участь у проєкті “Активізація соціального служіння на парафії”, то це приміщення тепер використовуємо під проєкт. За кошти жертводавців закупили пральну і сушильну машини. Також придбали два стелажі, декілька видів різних кошиків та ящиків для сортування і зберігання білизни. Маємо для початку пральні засоби”, – розповів отець Іван Яворський.

Поліціянти на дорозі Тернопіль-Львів допомогли жінці витягти автівку з кювету (ВІДЕО)

Тернопіль прощається із загиблим Героєм Юрієм Мінтенком