Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Учасник АТО із Тернопільщини ухилився від мобілізації: сяде за ґрати

Фото ілюстративне з Інтернету.

Учасника АТО з Кременеччини, який ухилявся від мобілізації, засудили на три роки тюрми. Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого Андрія Н. на вирок Кременецького районного суду від 17 липня 2023 року і залишила вирок у силі.

Як встановлено місцевим судом, 46-річний житель с. Старий Тараж Кременецького району Андрій Н. у квітня 2022 року пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до проходження військової служби, – повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

7 квітня 2023 року він особисто у Кременецькому районному територіального центру комплектування та соціальної підтримки отримав повістку з вимогою за три дні прибути до Кременецького РТЦК та СП для призову на військову службу за мобілізацією. 10 квітня 2023 року обвинувачений прийшов до центру комплектування, але без речей, віддав повістку та заявив про відмову проходити військову службу в особливий період під час оголошеної в Україні загальної мобілізації в країну і покинув приміщення у невідомому напрямку.

Вироком Кременецького районного суду від 17 липня 2023 року Андрія Н. визнано винуватим за ст. 336 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період) та призначено покарання у виді 3-ох років позбавлення волі.

До відома: санкція ст. 336 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3-ох до 5 років.

Не погодившись із призначеним покаранням, захисник обвинуваченого Андрія Н. подав апеляційну скаргу, зазначивши, що його підзахисний позитивно характеризували за місцем проживання, у 2014 році він виконував свій військовий обов’язок і взяв участь в Антитерористичній операції, щиро розкаявся і повністю визнав свою вину, тому просив застосувати до Андрія Н. ст. 75 КК України і звільнити його відбування покарання з випробуванням.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, перевіривши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстав для його скасування немає.

Так, відповідно до матеріалів справи, за станом здоров’я обвинувачений придатний до військової служби, постійного місця роботи немає, за пів року, що минув із часу вручення повістки Андрій Н. не зробив жодних спроб щодо проходження військової служби. Тому призначене йому покарання у виді позбавлення волі на мінімальний строк у межах санкції ст. 336 КК України необхідне і достатнє для виправлення обвинуваченого й попередження вчинення ним нових злочинів.

Також колегія суддів не знайшла за можливе застосувати до Андрія Н. ст. 75 КК України з огляду на характер і високий рівень суспільної небезпечності вчиненого ним діяння, що обумовлено нагальними потребами захисту та відновленню суверенітету і територіальної цілісності України внаслідок масштабної військової агресії російської федерації, з метою запобігання вчиненням аналогічних кримінальних правопорушень іншими особами у випадку м’якості призначеного покарання, що призведе до свідомого та відвертого ігнорування особами, які підлягають мобілізації, отриманого письмового повідомлення про необхідність несення військової служби, що негативно впливає на стан укомплектованості військових частин, а отже боєздатність країни.

З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу сторони захисту обвинуваченого Андрія Н. залишила без задоволення, а вирок Кременецького районного суду від 17 липня 2023 року – без змін.

Без батька залишилось троє дітей: загинув воїн Анатолій Дець з Кременця (ФОТО)

Триває збір коштів на безпілотник для аеророзвідників з Тернопільщини (ВІДЕО)