Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Які наступні кроки України для вступу в Євросоюз?

На днях Єврокомісія має представити щорічну доповідь щодо розширення.

Очікується, що вона стане історичною — Єврокомісія може рекомендувати розпочати підготовку до вступу України до Європейського Союзу. Самі ж перемовини можуть розпочатися вже наприкінці цього року. Яким буде фінальний відрізок шляху України до ЄС — розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Україна — кандидат у члени ЄС. Що далі?
Після того, як 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата у члени Євросоюзу, розпочався новий етап євроінтеграції. На цьому етапі передбачається проведення низки реформ, спрямованих на втілення принципу верховенства права та боротьби з корупцією. Також Україна, як кандидат у члени ЄС, зобов’язана провести самоаудит та адаптувати власне законодавство до європейського.
Дві з семи вимог Єврокомісії Україна вже виконала: у липні 2022 року було призначено керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — ним став Олександр Клименко, а у грудні 2022 року Верховна Рада ухвалила новий закон про національні меншини. Ще п’ять умов необхідно буде виконати: це проведення реформи Конституційного суду, продовження судової реформи, продовження боротьби з відмиванням коштів, втілення антиолігархічного закону, а також узгодження аудіовізуального законодавства з європейським.

Орбан та інші: хто проти України в ЄС?
Попри наявність політичного рішення про приєднання України до ЄС, в Європі все ще залишаються країни, а радше політичні сили певних країн, які намагаються встромити нам палки в колеса. Передусім, це Угорщина з її пропутінським прем’єр-міністром Віктором Орбаном. Його основні претензії до України стосувалися прав угорської нацменшини на Закарпатті, але після ухвалення у вересні “євроінтеграційного” закону про нацменшини, ці закиди стали неактуальними. Утім, можна припустити, що Угорщина знайде нові претензії до України, аби вповільнити наш вступ до ЄС.
Ускладнити процес вступу України до ЄС може і Польща, яка не задоволена великими обсягами імпорту українського зерна до Євроспілки. Проблеми на тлі імпорту зерна можуть виникнути з Іспанією та Португалією, де фермери отримують дотації. Після вступу України до ЄС, обсяг дотацій для країн Піренейського півострову буде зменшено. Ці країни, ймовірно, вимагатимуть рішення, яким обмежать українських аграріїв, і Україні доведеться працювати над пошуком компромісу.

Дата вступу до ЄС: 2030-й чи раніше?
Судячи з досвіду інших країн, між отриманням статусу кандидата у члени ЄС та власне вступом до Євросоюзу може минути не один рік. Приміром, Хорватія, що отримала статус кандидата у 2004 році, стала його членом лише у 2013-му, а Туреччина, що отримала статус кандидата у 1999 році, не стала членом ЄС і досі. Якщо у випадку з Туреччиною йдеться про недотримання Копенгагенських критеріїв, зокрема, про відсутність стабільності інституцій, що гарантують демократію, верховенство права та права людини, то вступ Хорватії до ЄС ускладнювали конкретні законодавчі проблеми, що стосувались судової реформи, права власності на землю та співпраці з міжнародними судами.
Експерти стверджують, що Україна значно більше інтегрована до ЄС, аніж Хорватія та Туреччина на етапі отримання статусу кандидата, а отже процес вступу мав би бути швидшим. Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявляв, що Україна може стати членом ЄС за 7 років, до 2030-го. Натомість Україна хоче завершити процес вступу значно швидше: за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, ми маємо бути готові до вступу в Євросоюз вже за два роки, у 2025-му.

На Тернопільщині через продаж молока маму двох дітей змусили повернути державі 30000 грн допомоги

Нарешті, стратегічна гра Star Trek:Infinite за мотивами відомого серіалу “Зоряний шлях”, вийшла