Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Які фрази говорять люди, що відчувають себе нещасними

Які типові фрази показують, що людина почувається нещасною. Топ індикаторів пригніченої поведінки – від “мені все одно” до “мої почуття – дрібниці”. Що робити, якщо ваш близький почувається пригніченим

Фрази-індикатори нещасливої людини

Більшість людей не любить визнавати, що щось у їх житті пішло не так. Ми можемо помічати, що у житті близького спостерігаються проблеми. Проте людина продовжить удавати, що все в порядку.

Зараз багато Українців потрапили в ситуацію, коли звичні способи справитися з життям не допомагають. Хтось намагається віднайти спокій через хобі – читає книги, спілкується з людьми чи переглядає рейтинг казино у пошуку нового місця для гри. Проте, далеко не всім вдається тримати своє самопочуття під контролем.

ТОП-5 фраз, які говорять нещасні люди 

Існують певні фрази-індикатори, які показують, що людина потребує допомоги. Певно, це не привід щось стрімко міняти у житті іншої людини – кожен сам обирає, куди йому рухатися. Проте, якщо ви регулярно помічаєте котрусь з цих фраз – будьте готові запропонувати допомогу, якщо людина її попросить: 

  • Мені все одно.

Апатія, відсутність інтересів, звужений світогляд – типові ознаки людини в депресії.

Депресивні стани суттєво зменшують кількість сил, які доступних людині. Всі вони без залишку йдуть на найнеобхідніше – роботу, сімейні проблеми, нагальні виклики. 

На будь-які “сторонні” речі, такі як культура, політика, хобі, соціальні питання – просто не вистачає сил. Коло зору суттєво звужується.

  • Зі мною все нормально.

Популярна відповідь на занепокоєні питання до людини, життя якої вже не виглядає як “нормально”. В її основі лежить одразу кілька причин. 

По-перше, мало хто любить зізнаватися у власних провалах. Тож, “все нормально” – ще один спосіб дати відкоша всім, хто приділяє надмірну цікавість. По-друге, люди в депресії часто до останнього заперечують те, що це не тимчасовий стан, справи з яким вони владнають за місяць. По-третє, серед небезпек депресії – те, що вона і справді може прийти непоміченою. Здається, що життя залишилося таким же, що нічого поганого не сталося – звідси й “все нормально”. Але людина більше не може справлятися з повсякденням, радуватися життю.

  • Іншим гірше.

Знецінення власних проблем і потреб – фундамент психологічних проблем українців. З дитинства, коли нам ставлять у приклад голодних малюків Африки.

У дорослому житті знецінення власних бажань і проблем призводить до великих проблем. Людина не визнає, що їй погано, відмовляється просити по допомогу, не відчуває права вимагати вищу оплату праці, кращого ставлення і т.д. Результат – десятиліття, проведені у стані глухої ненависті до життя.

  • Це просто втома.

Типова ознака людини, у житті якої не все гаразд – постійні скарги на втому. Причому, скарги завжди максимально абстрактні. Мова йде не про втому від конкретного завдання чи життєвого епізоду. Її характеризують як загальну, чи як постійну втому від роботи, сімейних обов’язків. 

  • Те, що я відчуваю – дрібниці. 

Ще одна ознака знецінення власних почуттів. Людині здається, що її почуття виглядають надмірною реакцією на все, що відбувається. Чи те, що її почуття не мають значення на фоні інших, “реальних” проблем.

У будь-якому випадку, якщо хтось говорить про незначущість своїх почуттів – це пряма ознака проблем у житті.

Що робити, якщо близькому погано

Перш за все, прийміть, що ви не здатні кардинально вплинути на ситуацію. Найкраще, що можна зробити – підтримати близьку людину. Бути завжди готовим вислухати, прийняти емоції близького, не виголошуючи суджень чи порад.

Ідеально, якщо людина у складному стані готова звернутися до психолога. Проте, це має бути її власний вибір. Психолог чи психотерапевт принесе користь, якщо людина вже готова його послухати. Інакше – жодні звернення не дадуть потрібного результату.

Тому – будьте готові підтримати, майте під рукою контакти гарячих ліній з психологічної допомоги. І пам’ятайте, що прийняття людини та її потреб – краща форма підтримки зі сторони близьких.

Смертельна аварія у Чорткові на мості (ФОТО)

Як кущі малини підготувати до зими: корисні поради