Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільський письменник допомагає ЗСУ, розмальовуючи тубуси

Тернопільський письменник і громадський діяч Олег Герман зібрав 60 тисяч гривень на потреби армії, розмальовуючи тубуси від снарядів. Перетворювати арт об’єкти на мистецтво взявся під час повномасштабної війни. Тубуси продає на аукціоні, а кошти спрямовує на потреби ЗСУ, — розвів в інтерв’ю «Суспільному» пан Олег, який за освітою — художник.

«Усе почалося з того, до мене приїхала донька Наталя, яка є художницею. Перший тубус, за який ми взялися, зробили спільно, — розповів письменник. — Тубуси привозить із фронту син Тарас, який займається волонтерством. Заносимо з автомобіля в помешкання — дехто настрожено заглядає, бо думає, що це снаряди. «Що це таке?» — цікавились жінки із мого двору і під’їзду, коли побачили тубуси. «Тероборона, загін», — віджартувався. «А то ви будете на поверсі тримати?» — перепитали. «Так, ворог не пройде!» — усміхнувся. А потім пояснив, щоб не хвилювалися.

Сюжети для малюнків пан Олег придумує сам. Спершу втілює задум на папері, а потім — на тубусі. Малюнок доповнює рядками сласних поезій або віршів Тараса Шевченка.
«Ідея — перетворити знаряддя зброї в якийсь символ життя. Розмальовую тубуси, втілюю своє бачення світу. Все переношу в фарбу, малюнок, образ, слова, — розповідає. — На створення одного малюнка йде до місяця».

Розмальовуючи тубуси, митець допомагає зібрати кошти для військових. Його син Тарас — волонтер гуманітарної місії “На Щиті”.
«Місія мого сина дуже складна — перевозить тіла загиблих бійців. Хлопці вирішили купити автомобіль із холодильником. І от ці тубуси — це є доля, лепта в купівлю того автомобіля, — зазначає. — У своєму віці я вже не можу робити для фронту щось величезне, бо і здоров’я не те, і вік, але я щось повинен робити. І роблю. Кожен щось нині повинен робити».

У Тернополі водій “БМВ” грубо порушив правила, а пасажир випадково “здав” його (ВІДЕО)

Плакали усі: на Тернопільщині поховали 21-річного Героя Андрія Савко (ФОТО)