Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Знову змінили правила мобілізації, бронювання та відстрочок

З 1 серпня в Україні набули чинності нові правила мобілізації. Зокрема зміни стосуються добровільної мобілізації, зміни умов бронювання працівників і відстрочки з догляду за родичами.

Подробиці нововведень розповідає Zaxid.net.

Наприкінці липня набув чинностізакон, що дозволяє строковикам добровільно стати мобілізованими. Це стосується тих військових, термін військової служби яких закінчився в період дії воєнного стану, але військова служба була продовжена понад норму, і тих, які прослужили не менше шести місяців у період воєнного стану. Також у серпні розширили перелік хвороб, з якими не мобілізовуватимуть чоловіків. Ідеться про хворих на СНІД, гепатит, туберкульоз та інші тяжкі захворювання. Також не підлягтимуть мобілізації ті, хто нещодавно переніс операцію чи має значні деформації кісток.

Зміна умов бронювання працівників стосується переліку галузей, у яких можуть бути заброньовані працівники для проходження військової служби. Цей перелік розширили і встановили чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їхньої критичної важливості. Зокрема, тепер звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте упродовж 10 робочих днів з моменту отримання.
Окрім того, ухвалені зміни передбачають, що:
  • суми ЄСВ відтепер будуть враховуватися в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим (він передбачає сплату підприємством протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів на суму понад 1,5 млн євро);
  • підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям;
  • передбачається застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Також запровадили зміни у галузі надання відстрочки від служби тим, хто доглядає за родичами. Відтепер відстрочка надається тільки в разі, якщо в сім’ї військовозобов’язаного немає інших людей, які можуть доглядати за родичем з інвалідністю. Попереднє право на відстрочку мали ті, чиї дружини, один із батьків або батьки дружини мають інвалідність I або II групи.

Заступник міського голови Бучача Василь Вонсяк виїхав за кордон

Поблизу Тернополя у Івачівському водосховищі втопився чоловік