Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині відбулись Конгресові слухання: що обговорювали

В Україні стартувало широке обговорення перспектив державної регіональної політики. Перший із серії публічних тематичних заходів – Конгресові слухання, які відбулись 17 серпня на Тернопільщині.

Участь у заході взяли близько 150 учасників, серед яких представники обласних військових адміністрацій та обласних рад, агенцій регіонального розвитку, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти провели відкриті обговорення сьогоднішніх викликів та можливих шляхів їх вирішення для забезпечення ефективної державної регіональної політики.

Організатор заходу – Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за підтримки Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», Проєкт UCORD.

Під час Конгресових слухань перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук наголосив на трьох компонтентах, які важливі для розвитку кожної громади та регіону.

«Перше – економічна складова. Ми повинні дбати про економічний розвиток громад та регіонів. Бо це робочі місця, податки у місцеві бюджети і внесок у Перемогу. Друге – процес децентралізації. Він ще триває. Основне завдання, яке стоїть перед державою – завершити оптимізацію управлінської вертикалі у всіх галузях! Третє – якісні реабілітаційні послуги. Потреба в них з кожним днем лише зростає. Наші медзаклади мають бути готовими до реабілітації воїнів і людей, постраждалих від війни. Має бути необхідне обладнання, кваліфіковані лікарі, реабілітологи, психологи»,- зазначив Володимир Болєщук.

Володимир Болєщук подякував керівникам Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD за плідну співпрацю. Впродовж 2022-2023 років проєкт провів ретельний відбір серед АРР України. Переможцями стали агенції регіонального розвитку Тернопільської, Вінницької, Сумської та Хмельницької областей.

У червні цього року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, Агенцією регіонального розвитку Тернопільської області, Тернопільською обласною радою і Тернопільською обласною військовою адміністрацією. Меморандум посилює співпрацю між Тернопільщиною та міжнародними партнерами. Проєкт триватиме до листопада 2026 року та складається із трьох компонентів:

  1. Регіональний розвиток – передбачає надання практичної підтримки відновлення та розвитку України;
  2. Розвиток потенціалу та екологічних послуг – спрямований на покращення надання публічних послуг у секторі WASAW (водопостачання, водовідведення та управління відходами) з акцентом на збереження навколишнього середовища;
  3. Соціальна згуртованість через культуру та залученість громадян – спрямований на побудову соціальної згуртованості через діалог, а також проєкти у сфері культури і креативних індустрій.

Молодята з Тернопільщини зібрали понад 10 тисяч гривень на ЗСУ на весіллі (ФОТО)

Поліцейські розшукують винуватців аварій (ФОТО)