Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

90-річний ювілей! Жінка з Тернопільщини в’яже шкарпетки для захисників і мріє святкувати перемогу України

Марії Ільків із Дубівців Байковецької громади виповнилося 90 років. Попри свій поважний вік, вона досі активно порається по господарству. Каже, що не може сидіти без діла. Звикла працювати, адже майже все життя трудилась у колгоспі. Нині старенька допомагає нашим захисникам – в’яже для них теплі шкарпетки і вже більше 50 пар передала на фронт.

Жінка дуже активна і хазяйновита, вражає своєю добротою, щирістю та любить пожартувати. Бабуся має чудову пам’ять, добре орієнтується у подіях в Україні та дуже любить охайність у домі. Найціннішим скарбом пані Марії є її двоє дітей, троє онуків та шестеро правнуків. Про це розповідають на сторінці Байковецької об’єднаної громади у соцмережі.

Пані Марія за усім стежить, допомагає рідним згадати будь-які дрібні деталі. Родичі жартують, що сорти картоплі не підписують, бабуся пам’ятає, що знаходиться в кожному мішку. Усе своє життя жінка разом із чоловіком прожила у рідних Дубівцях, який 19 років тому, на жаль, відійшов у вічність.

– Не дай Бог, – каже старенька, – комусь ще пережити те, що бачила я. І війна, і голод… І знову війна! Працювати пішла дуже рано. Спершу допомагала жінкам на полі. А потім сама стала ланковою. Була навіть передовою ланковою.

Старенька переживає за наших бійців – в’яже для них теплі шкарпетки. Уже понад 50 пар передала на фронт. Коли почалася війна, бабусине серце краялося від болю, бо ж сама пережила війну.

– Як почую, що хтось загинув – шкода, крепко шкода, чиїсь то діти. І матерів їхніх мені шкода. А як дивлюсь в телевізорі, що хлопці місять болото в окопах, як вони в них там мерзнуть, серце кров’ю обливається, то я і вирішила шкарпетками помогти, – пояснює бабуся Марія. – Але я вірю в нашу Перемогу. З нетерпінням її чекаю.

Свій 90-ий день народження Марія Василівна зустріла у величне свято Успіння Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди до неї завітали Байковецький сільський голова Анатолій Кулик, його перший заступник Микола Дума та заступник сільського голови Віктор Пулька, а також провідний фахівець із соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Людмила Кулик.

Тернополянин викрав велосипед і здав у ломбард

Ангелом повертається з війни юний Олег Захарків: Тернопіль втратив 21-річного Героя