Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Соняхи пам’яті: в Тернополі вшанували Героїв, загиблих за Україну

У Тернополі сьогодні загальнонаціональною хвилиною мовчання вшанували пам‘ять Героїв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей День пам’яті держава започаткувала у 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.
На центральному майдані міста відбулося відкриття тематичної інсталяції під назвою “Соняхи пам’яті”. Соняшники, які проростають із гільз, – символізують українське сонце, яке ми бачимо кожного ранку завдяки захисникам, що боронять нашу землю.
Родичі загиблих, військові та представники влади доєдналися до акції та поставили соняхи на знак шани до всіх Героїв, які віддали життя, боронячи рідну землю.

“Завдяки подвигу Героїв Україна вистояла. У ці серпневі дні 2014 року у боях за Іловайськ сотні Героїв України загинули, зникли безвісти. Захисники України віддали свої життя заради майбутнього нашої країни. Вічна пам’ять і шана усім борцям за незалежність України!” – сказав перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

Прев’ю сезону Бундесліги: «Дармштадт» та «Айнтрахт»

Аномальна спека: коли на Тернопільщині знизиться температура