Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині приготували вареники за давнім рецептом

Кременецькі гречані вареники приготували у Кременецькому краєзнавчому музеї, щоб зберегти і популяризувати один з елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини.

Долучилися до заходу представники виїзного засідання комісії з формування обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, – повідомили в Департаменті культури та туризму ТОДА.

З ініціативи директора Кременецького краєзнавчого музею Андрія Левчука за участю носіїв цього елемента нематеріальної культурної спадщини провели приготування гречаних вареників, записали свідчення носіїв цього кулінарного елемента щодо рецептури, особливостей приготування тощо.

Ця подія мала на меті просування та збереження цінностей української кухні та культури. Присутні взяли участь в приготуванні гречаного вареника, дегустації страви, лекції про історію та традиції гречаного вареника, майстер-класі гончара Сергія Томашівського з виготовлення свистунців у формі вареників.

Комісією було зафіксовано, що ареал побутування страви «Кременецькі гречані вареники» ‒ Південна Волинь, Кременецький район, м. Кременець, с. Підлісці, с. Жолоби, с. Стіжок, с. Антонівці, с. Велика та Мала Іловиця. Зазвичай цю страву готували “на Андрія” та як празникову під час різдвяно-новорічного святкування. Досі в родинах корінних кременчан готують вареники з гречаної муки з сиром.

“Примітно, що в Кременці налагоджене виготовлення і продаж для мешканців і гостей міста напівфабрикатів гречаних вареників. Крім того, відвідуючи туристичні об’єкти Кременеччини, можна придбати на згадку свистунці у формі вареників. Усі наведені факти свідчать про живучість елемента НКС «Кременецькі гречані вареники» та про заходи в громаді щодо його популяризації”, – йдеться у висновку комісії.

“Мабуть чи не кожне місто, містечко чи село Тернопільщини мають свою гастрономічну”родзинку”, рецепт приготування якої передається з покоління в покоління та цілком може бути однією з туристичних принад на вітчизняній “гастрономічній мапі”. Кременеччина не лише зберегла, але й популяризує самобутню і цікаву страву, яка заслуговує на те, щоб бути включеною до обласного, а то й – Національного переліку нематеріальної культурної спадщини”, – зазначив директор департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Світлана Байталюк.

Правоохоронці вилучили у жителя Тернопільщини майже сотню різнокаліберних набоїв

У громаді на Тернопільщині через суд повернули майно школам