Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Майже 100 обшуків у військкоматах 11 областей: викрили масштабну схему ухилення від призову

В Україні викрили масштабну схему втечі ухилянтів за кордон, правоохоронці провели майже 100 обшуків у військкоматах 11 областей.

Про це передає УНН із посиланням на Офіс Генпрокурора.

Як повідомили в Офісі Генпрокурора, здійснюється досудове розслідування  у кримінальному провадженні за фактами організації ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Наразі в межах розслідування проведено майже 100 санкціонованих обшуків на території Одеської, Закарпатської, Київської, Полтавської, Вінницької, Черкаської, Чернігівської, Львівської, Житомирської, Івано-Франківської областей та міста Києва.

Виявлено та вилучено медичну документацію, журнали реєстрації медичних висновків, довідок амбулаторних пацієнтів, інші медичні та облікові документи.

За адресами місць проживання ухилянтів виявлено та вилучено оригінали довідок про непридатність до військової служби за станом здоров’я, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних із зазначенням непридатності до військової служби.

За даними слідства, службові особи районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в областях, діючи спільно з членами військово-лікарської комісії, при посередництві третіх осіб, налагодили схему видачі довідок про визнання чоловіків непридатними до військової служби за станом здоров’я. В подальшому військовозобов’язаних знімали з військового обліку.

Така послуга в середньому коштувала 6000 доларів США.

Під час перевірки частини військовозобов’язаних установлено, що вони навіть не прибували для проходження ВЛК. Про це, в тому числі, свідчить відсутність будь-яких відомостей про них в електронній системі охорони здоров’я. Отримані довідки про непридатність до військової служби вони використовували для виїзду за кордон.

Слідство триває, вирішується питання щодо повідомлення про підозру причетним до вчинення злочинів особам.

Сума збитків понад 330000 грн: у Тернополі студент здійснив 28 шахрайств

У Тернополі зупинили порушника, який водійське посвідчення купив в інтернеті